В Укртранснафті прокоментували пропозицію Вітренка щодо зберігання “мінусової” нафти

 

Нафтотранспортна система України не розрахована на зберігання нафти, також це питання не врегульоване на законодавчому рівні.

Про це повідомили у пресслужбі “Укртранснафти” в середу, 22 квітня, інформує “Інтерфакс-Україна”.

“Все технологічне обладнання нафтотранспортної системи (трубопроводи, резервуарні парки, нафтоперекачувальні станції) спроєктували і побудували зважаючи на її основне виробниче завдання – забезпечувати надійне і безперебійне транспортування нафти”, – підкреслили в держкомпанії.

Можливості зберігання нафти для іноземних компаній на території України не врегульовані на законодавчому рівні.

Згідно з чинними нормами законодавства, нафта імпортного походження має перебувати на території країни у двох режимах – імпорту та транзиту.

Таку заяву “Укртранснафта” зробила після того, як на тлі рекордного падіння цін на нафту марки WTI виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко запропонував використовувати українські нафтосховища для надлишків сировини.

Як інформувала “Новинарня“, 20 квітня ціна нафти марки WTI вперше в історії впала до негативних значень, досягнувши по завершенню торгів на біржах 20 квітня позначки мінус 37,6 долара США за барель.

12 квітня країни так званої групи ОПЕК+ домовилися про найбільше в історії скорочення видобутку нафти – на 9,7 мільйона барелів на добу в травні-червні, щоб не допустити подальшого падіння світових цін на нафту.
Хоча після цієї угоди ціни на нафту й піднялися, але незначно і ненадовго, адже вона набуде чинності тільки з 1 травня.

До ОПЕК+ належать двоє затятих конкурентів на світовому ринку нафти – Росія і Саудівська Аравія. Суперечки щодо обсягів видобутку нафти між ними на тлі коронавірусної кризи та низького попиту на сировину призвели до падіння ціни на нафту до найнижчого рівня за майже 20 років.

Зменшення попиту та сильне падіння нафтових котирувань змушує виробників зупиняти свою діяльність або значно скорочувати активність.

За даними американської нафтосервісної компанії Baker Hughes, кількість наявних нафтових бурових установок у США скоротилася до 438, що є мінімальним показником з жовтня 2016 року. На ту ж дату 2019 року в країні працювало 825 бурових.

При цьому обсяги скорочень не перекривають зниження попиту, адже на ринку накопичилися величезні запаси сировини.

Читайте також:
Ціна нафти марки Brent опустилася до мінімуму з 1999 року

“Спекулятивний момент”: Кремль відреагував на падіння цін на нафту

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна