Став відомий віковий розподіл померлих від COVID-19 в Україні та хто чим хворів. ІНФОГРАФІКА

 

Інфографіка: ЦГЗ МОЗ

Центр громадського здоров’я оприлюднив дані щодо віку людей, які в Україні померли від COVID-19.

Про це йдеться в інфографіці, поширеній ЦГЗ 4 квітня.

Станом на ранок 4 квітня від коронавірусу в Україні зафіксовано 28 летальних випадків – 19 жінок (68%) та 9 чоловіків (32%).

За даними ЦГЗ, серед 28 померлих старші за 50 років – 86% людей.

За віковим розподілом:

  • 30-39 років — 2 особи;
  • 40-49 років — 2 особи;
  • 50-59 років — 9 осіб;
  • 60-69 років — 9 осіб;
  • 70-79 років — 5 осіб;
  • 80-89 років — 1 особа.

У ЦГЗ зазначають: більшість померлих мали важкі серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок, легень та ожиріння.

У 30% померлих з наявністю супутньої патології були поєднанні захворювання.

Загалом частка хвороб складала (одна або кілька):

  • 61% — серцево-судинні захворювання;
  • 40% — цукровий діабет;
  • 13% — новоутворення;
  • 4% — захворювання нирок;
  • 9% — захворювання легень;
  • 4% — ожиріння.

П’ятеро з числа 28 померлих мали в анамнезі поїздки за кордон протягом останніх 14 діб до появи клінічних симптомів.

Середня тривалість від появи симптомів захворювання до настання смерті склала 9 діб, а від моменту госпіталізації до смерті — 4 дні.

Усі 28 пацієнтів були госпіталізовані, заявляють у ЦГЗ. Із них 64% отримували лікування у відділеннях інтенсивної терапії та перебували на штучній вентиляції легень чи екстракорпоральній мембранній оксигенації.

Читайте також:
Кількість заражених коронавірусом у світі сягнула мільйона осіб

11 березня ВООЗ офіційно оголосила глобальну пандемію Covid-19.

За даними інфографіки Інститут Гопкінса, станом на 10:00 4 квітня у світі лабораторно зафіксовано понад 1 млн 119 тис осіб випадків зараження коронавірусом. Щонайменше 58 982 осіб померло від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – понад 226 тис. осіб.

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною. 20 березня стало відомо, що він вилікувався.
Першу смерть від коронавірусу в Україні зафіксували 13 березня : 71-річна жінка з Радомишля померла в лікарні. Вона повернулася 1 березня з Польщі до Львова, а потім поїхала на Житомирщину.
Станом на ранок 4 квітня в Україні зареєстровано 1096 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 у 24 регіонах, 28 із них – летальні.

У Китаї епідемія пішла на спад, після того як померли близько 3200 осіб і було запроваджено найжорсткіший карантин. Натомість COVID-19 масово поширюється в Європі.

Дедалі більше країн світу запроваджують жорсткі обмежувальні заходи для протидії поширенню коронавірусної інфекції – із закриттям кордонів, скасуванням масових заходів та зібрань, навчання у школах і ВНЗ, переведенням підприємств і установ на віддалений режим роботи, обмеженням сполучення між регіонами й деякими країнами, зупинкою виробництва тощо.
Найпершим в Італії 10 березня почав діяти урядовий декрет під назвою “Я залишаюся вдома”, який поширює дію карантинних заходів, запроваджених раніше лише в Ломбардії, на всю територію Італії.
Деякі країни запроваджують надзвичайний стан – це зокрема Італія, Молдова, Грузія та ін.

Згідно з рішенням РНБО, Україна також закрила на два тижні кордон для іноземних громадян із 17 березня, а також пункти пропуску для авіа-, залізничного і автобусного сполучення із закордоном.
Із 17-18 березня в Україні припинено рух метро, міжміське й міжобласне пасажирське сполучення, введено обмеження на роботу закладів обслуговування й торгівлі, на пересування в населених пунктах та встановлено відповідальність за їх порушення. Раніше оголошено карантин для освітніх закладів. Із 23 березня Київ зупинив всі пасажирські транспортні перевезення, крім критичної сфери. Із 6 квітня уряд посилив карантинні заходи.

Читайте також:
“Безсимптомне запалення легенів”: суддя Джарти розповіла, як перехворіла COVID-19

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна