Польща вводить санітарний контроль на кордоні з Україною через коронавірус

 

Польща найближчими днями запровадить санітарний контроль не лише з Німеччиною і Чехією, а й з усіма іншими сусідніми державами, зокрема з Україною.

Про це в понеділок, 9 березня, заявив міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський на пресконференції, повідомляє “Укрінформ”.

“Від завтра усілякі медичні і санітарні процедури буде запроваджено на 100% наших зовнішніх кордонів, тобто з Україною, Білоруссю та Росією”, – наголосив глава МВС Польщі.

Він зауважив, що наразі санітарний контроль запроваджено у чотирьох пунктах пропуску на кордоні з Німеччиною і в одному – на межі з Чехією. Ці пункти обрані тому, що саме через них рейсові автобуси перетинають польський кордон.

За словами міністра, санітарно-епідеміологічний контроль здійснюватиметься цілодобово.

“Ми хочемо здійснювати санітарний контроль в усіх автобусах, мініавтобусах, усіх транспортних засобах, які перевозять значну кількість людей”,- наголосив Камінський.

Водночас, голова Прикордонної служби Польщі Томаш Прага уточнив, що з понеділка санітарний контроль запроваджується у пунктах:

  • “Колбасково”;
  • “Свєцко”;
  • “Ольшина”;
  • “Єндриховіце”;
  • “Гожичкі”.

Він пояснив, що в межах контролю усім пасажирам та водію вимірюватиметься температура, потім перевірятиметься карта подорожуючого, яку кожний має заповнити польською або англійською мовами.

У разі підозри на зараження коронавірусом транспортний засіб, в якому подорожувала особа, буде відокремлено від інших автомобілів.

Прага зазначив, що зовнішній кордон ЄС з Україною, Білоруссю та Росією щодня перетинає близько 140 тис. осіб.

На цей час у Польщі підтверджено 16 випадків зараження коронавірусом, одна особа перебуває у тяжкому стані.

У вівторок, 10 березня, президент Польщі скликає засідання Ради національної безпеки для розгляду питання боротьби з коронавірусом.

Читайте також:
У Китаї назвали терміни, коли коронавірус перестане поширюватися світом

Як інформувала “Новинарня“, в Китаї з грудня 2019 року реєструються випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.

Згодом стало відомо, що вірус не настільки небезпечний, як вважалося спочатку, і виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають. Однак вакцини від COVID-19 наразі не винайшли.
Уже вилікувалися двоє українців із персоналу круїзного лайнера Diamond Princess, у яких раніше діагностували зараження вірусом COVID-19. Натомість захворіли ще двоє українських членів команди лайнера.

За даними інфографіки Інститут Гопкінса, станом на ранок 9 березня у світі зафіксовано понад 110 тисяч випадків зараження коронавірусом. 3895 особа померла від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – 62 053 людини.
Найбільше інфікованих у Китаї – 80735 (померли – 3007), Південній Кореї – 7382 (50 померлих), Італії – 7375 (366 померлих) та Ірані – 6566 (194 померлих). У Росії зафіксовано 17 інфікованих.

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною. Він залишається єдиним інфікованим в Україні.

Читайте також:
Опір коронавірусу для “чайників”: що треба знати, щоб не панікувати

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна