Аналітик Горбач про висновки з 4-5 березня: кроки в бік РФ, поріг репресій та виграш Коломойського

 

Володимир Горбач
політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва

(FB)

Висновки 5 березня:

1) Сьогодні реальна політична система України максимально відповідає визначенню “пострадянська”. Вона набагато більше схожа на реальні політичні системи РФ і Білорусі, ніж на ту, яка описана у нашій Конституції.

Стрижень цієї системи – особистий рейтинг президента (або його видимість), а не система стримувань, противаг чи балансів влади. Немає рейтингу в президента – уся система валиться разом з державністю. Тому всім і всіма будуть жертвувати в ім’я підтримки особистого рейтингу презеленського (культ особи).

2) Кожен новозеленський уряд буде кроком від Європи в бік Росії. Повільний, але поступальний рух від Майдану до Кремля.

Нашу громадську думку, як жабу в банці, вже майже рік варять на повільному вогні. І дуже багато притомних людей цього не помічають або просто бояться помічати. Сподіваються, що цього не може бути або якось воно буде. Типу вони “зроблять себе самі”.

Але ні, не самі. Зе-команду “зроблять” ті, хто їх веде від самого початку. І тоді, коли це буде максимально вигідно Кремлю – щоб завершити геополітичний розворот України.

3) Ми стоїмо на порозі періоду політичних репресій. “Слуги народу” думають, що “народ інтуїтивно знає, кого і за що можна посадить” (цитата голови цієї партії). А прокурори (насправді слідчі) не хочуть або не вміють це юридично правильно оформити і задовольнити суспільний запит.

Запит на посадки – це насправді запит на політичні репресії. Зеленський і його куратори хочуть задовольнити цей запит коштом своїх політичних опонентів та загалом національно-патріотичних сил. І цей процес вже запущено з минулої осені. Справа Шеремета, Федина, Звіробій, “Кіберальянс” тощо.

4) Відставка старозеленського уряду Гончарука-Маркарової означає, що в антагонізмі МВФ з угрупуванням Коломойського президент Зеленський став на бік приватних інтересів і зрадив інтереси національні.

5) Відставкою генпрокурора Зеленський показав, що навіть умовний Захід уже не є для нього стримуючим фактором. Тим зовнішнім балансиром який довгий час заміняв українській демократії відсутність по справжньому правової держави і культури. Зустріч Рябошапки з послами G7 його не врятувала.

Не секрет, що “у Зеленського” хотіли розпочати переслідування Порошенка ще до Нового року. Але на всіх міжнародних зустрічах у приватному порядку йому говорили про неприпустимість таких дій. Тепер Зеленський думає, що саме поради Заходу призвели до падіння його рейтингу. А рейтинг для нього, як вже зазначено, це все.

6) Траєкторія подій тепер задана така: 16 березня суд по Приватбанку – розрив відносин з МВФ – анонсований рік тому Коломойським дефолт – кремлівська фінансова альтернатива – повернення в зону впливу Росії як “геополітична неминучість”.

Коаліція “Слуг” з “Окупаційною платформою” вже сформована як політичний факт.

Але хрін їм 🙂 Прорахуються, як завжди.

Читайте також:
Рябошапку звільняють через недостатню контрольованість, – Закревська

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".