ОСи на Приазов’ї відпрацьовували знищення ворожого морського десанту: як це було. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

На узбережжі Азовського моря провели дводенне тактичне навчання з протидесантної оборони узбережжя з бойовою стрільбою під назвою “Попутний вітер”.

Навчання відбулось на одному з полігонів у районі проведення операції Об’єднаних сил.

Зазначається, що визначений район акваторії Азовського моря, у якому виконувалися бойові стрільби в рамках навчання, перекрили для судноплавства та повітряного руху.

“Метою навчання було не допустити висадки основних та відбити передові сили десанту противника, відкинути його назад, у море, та знищити під час відходу”, – розповідають речники ООС.

Фото: пресцентр ООС

“Відповідно до легенди навчання, радіотехнічна розвідка підрозділу РТВ тактичної групи “Маріуполь” виявила в акваторії Азовського моря поблизу українського узбережжя умовну морську ціль. Вона була ідентифікована, як катерна десантна група противника, що провела тактичне розгортання й виходить на лінію висадки морського десанту”, – переповідають динаміку подій на Приазов’ї в штабі операції Об’єднаних сил.

Протидіяли противнику у кілька етапів, чітко та злагоджено:

Крок 1

За сигналом керівника навчання корабельно-катерна група зайняла місця відповідно до схеми закриття району.

Особовий склад ротної тактичної групи бригади НГУ та інженерного підрозділу ЗС України зайняли пости оточення й доповіли керівнику про відсутність у районі проведення стрільб сторонніх об’єктів.

Фото: пресцентр ООС

Крок 2

Сили протидесантної оборони у складі підрозділів самохідної, реактивної та буксируваної артилерії, танкових, зенітно-ракетних, мінометних підрозділів окремих артилерійської, гірсько-штурмових і танкової бригад, а також окремого батальйону морської піхоти здійснили переміщення з районів базування й відведення на визначені вогневі позиції на узбережжі.

Фото: пресцентр ООС

Крок 3

Моряки на малому броньованому артилерійському катері і воїни-інженери на ПТС-2 виконали імітацію виставлення мінно-вибухового загородження.

Фото: пресцентр ООС

Крок 4

Пара літаків Су-25, а з іншого напрямку – пара вертольотів Мі-8 зімітували повітряний удар противника по наших військах сил протидесантної оборони.

Фото: пресцентр ООС

Крок 5

Одразу ж заговорили “Шилки” – зенітники здійснили прикриття військ, уражуючи з ЗС 23-4 повітряні мішені, роль яких зіграли освітлювальні міни, “підвішені” в небі мінометниками.

В цей час реактивна артилерійська батарея БМ-21 “Град” знищила виявлену умовну ціль.

Фото: пресцентр ООС

Крок 6

Прийшов час для бойової роботи авіації. Пара винищувачів МіГ-29 виконала імітацію ураження морського десанту, який висадився на узбережжя.

Фото: пресцентр ООС

Пара вертольотів Мі-8 здійснила ураження двох берегових цілей.

Крок 7

Далі за справу знищення морського десанту противника взялась артилерія.

Ілюстративне фото: пресцентр ООС

По визначених умовних цілях відпрацювали розрахунки гармат Д-20 та Д-30, а також САУ 2С1 “Гвоздика”.

Крок 8

Після артилерійського удару для знищення залишків морського десанту висунулися зведена рота морської піхоти, загальновійськовий резерв у складі гірсько-штурмової роти та роти полку спеціального призначення зі складу НГУ.

На визначеному рубежі вони спішилися з бойових броньованих машин та перейшли в атаку.

Фото: пресцентр ООС

Одночасно з цим їхні бойові машини піхоти БМП-1 та БМП-2, а також танковий резерв у складі двох взводів на танках Т-72 виконали практичне ураження цілей, визначених для них.

Крок 9

Розгром противника довершили артилерійські розрахунки гармат 2А65 “Мста-Б” та САУ 2С3 “Акація”.

Крок 10

Добили морський десант два МБАКи, знищивши з гармат дві визначені цілі.

Після знищення морського десанту противника розпочалась евакуація поранених.

Морський гелікоптер Мі-14 за допомогою лебідки евакуював пораненого з борту корабля, два ПТС-2 виконали транспортування поранених до району медичної евакуації, звідки постраждалих воїнів вертольотом Мі-8 було доправлено далі – до передачі медикам на санітарному автомобілі.

Ілюстративне фото: пресцентр ООС

У навчанні взяли участь:

  • малі броньовані артилерійські катери ВМС;
  • судна зі складу Морської охорони ДПСУ;
  • інженерна техніка окремого полку оперативного забезпечення;
  • механізовані, танкові, артилерійські, зенітно-ракетні та спеціальні підрозділи;
  • морська піхота;
  • екіпажі армійської авіації Сухопутних військ та тактичної авіації Повітряних Сил,
  • підрозділи Національної гвардії України.

Фото: пресцентр ООС

Під час “Попутного вітру” задіяли 400 чоловік особового складу, 5 кораблів та катерів, 25 одиниць різних артилерійських систем, включаючи реактивні системи залпового вогню, 13 бойових броньованих машин (танки, бойові машини піхоти та бронеавтомобілі різних типів), 2 вертольоти Мі-8 армійської та 1 Мі-14 морської авіації, а також 2 літаки-штурмовики Су-25 і два винищувачі МіГ-29.

Фото: пресцентр ООС

Керівництво навчання зазначає, що від початку поточного року це – найбільші тренування військ тактичної групи “Маріуполь”, і під час виконання завдань сили протидесантної оборони показали високий рівень підготовки й вишколу, влучність ведення вогню та злагодженість дій підрозділів.

Читайте також:
ОСи на Приазов’ї виявили російський корабель і змусили його відійти

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна