Хворих на коронавірус лікуватимуть у Львівській обласній інфекційній лікарні

 

Львівщина активно готується до ймовірного поширення коронавірусу на території області.

Як передає “Новинарня” із посиланням на Zaxid.net, у вівторок, 25 лютого, відбулося засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС), на якій обговорили план заходів, щоб не допустити або мінімізувати поширення захворювання на коронавірус на території області.

Зростання захворюваності в Італії, де є багато українців, особливо вихідців із Західної України, змушує бути готовими до такого розвитку подій.

За словами голови Львівської ОДА Максима Козицького, базовим закладом для лікування інфікованих коронавірусом Covid-19 визначена Львівська обласна інфекційна лікарня, а санаторій “Немирів” обрали як місце можливої обсервації, де можна буде перебувати людям, що можливо мали контакт із хворими.

Заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк, повідомив про виділення з обласного бюджету 25 млн грн на закупівлю медтехніки, також засобів сангігієни, масок тощо, аби не допустити або мінімізувати поширення коронавірусу на території Львівщини.

Як відомо, сьогодні в Україні немає підтверджених випадків захворювання на коронавірус.

“Якщо у людини немає жодних симптомів, вона перебуває вдома під спостереженням сімейного лікаря 14 днів. Коли ж з’явилися симптоми: висока температура, кашель, нежить, особа або звертається телефоном до сімейного лікаря, який викликає до неї екстрену меддопомогу, або сама викликає екстрену медичну допомогу і їде в інфекційну лікарню”, – пояснив в. о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько.

За словами начальника управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимира Зуба, коронавірусна інфекція подібна до інших гострих респіраторних інфекцій, і у 80% випадках має легкий перебіг хвороби або середнього ступеня важкості, у 20% випадках – перебіг важкий, з яких для 2-3% – він може бути критичний.

Медичні заклади Львова, за його словами, готові до можливої появи хворих на коронавірус.

“У закладах охорони здоров’я Львова є понад 60 тис. масок, 250 тис. рукавичок, понад 200 біозахисних костюмів, понад 2100 респіраторів. Закупівля по кожному з тих пунктів триває, щоб резерв не знижувався”, – поінформував Зуб.

Директор Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко повідомив, що інфекційна лікарня готова до прийому хворих на коронавірус, якщо такі пацієнти будуть.

Нещодавно заклад відвідала головна експертка МОЗ з інфекційних хвороб, професор Ольга Голубовська, яка прочитала лікарям лекцію з питань діагностики і лікування коронавірусу. Загалом інфекційна лікарня може прийняти 260 пацієнтів, а при потребі і 300.

“Весь персонал лікарні готовий. Маємо костюми біологічного захисту першого типу, маски, респіратори, рукавички, відповідне обладнання. І запас антибактеріальних препаратів, інфузійних розчинів тощо”, – повідомив Сергій Федоренко.

Читайте також:
Опір коронавірусу для “чайників”: що треба знати, щоб не панікувати

Як твердить директор Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Роман Павлів, з працівниками аеропорту відповідне навчання щодо зустрічі людей, що повертаються з країн, де виявлено коронавірус, вже проведено.

Такі навчання проведуть і з прикордонниками на піших, автомобільних, залізничних переходах.

На всіх прикордонних пунктах будуть перевіряти температуру у людей, що повертаються на Львівщину з-за кордону з країн, де є хворі на коронавірус. Зараз закуповують відповідні термометри за гроші з резервного фонду обласного бюджету.

“У нашому центрі є дві лабораторії, які можуть діагностувати коронавірус, затримка досі була лише за тест-системами. Їх не було, але цього тижня вони вже з’явилися і найближчим часом будуть закуплені з резервного фонду і ми зможемо швидко встановлювати діагноз”, – каже Роман Павлів.

Як інформувала “Новинарня“, вранці 20 лютого літак із громадянами України та інших країн, евакуйованими з китайського Уханя, приземлився у аеропорту “Бориспіль” на дозаправку. З Києва він вирушив у Харків.

Усі ці люди не є хворими на коронавірус і не мають жодних симптомів вірусного захворювання. Їх було вирішено доправити на територію медичного центру Національної гвардії України “Нові Санжари” в Полтавській області. Там вони протягом 14 днів перебуватимуть в обсервації із забезпеченням суворого режиму санітарного-епідеміологічного контролю та безпеки.

Місцеві мешканці організували протести проти розміщення евакуйованих з Уханя в Нових Санжарах. Зокрема, протестувальники перекрили міст через річку Ворскла, а коли автобуси з евакуйованими співвітчизниками все ж проїхали, закидали їх камінням.

Поліція відзвітувала про затримання 24 осіб. Згодом 23 особи відпустили (крім чоловіка, який наїхав автівкою на правоохоронців).

У Китаї з грудня 2019 року реєструються випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.

Згодом стало відомо, що вірус не настільки небезпечний, як вважалося спочатку, і виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають.
Так, уже вилікувалися двоє українців із персоналу круїзного лайнера Diamond Princess, у яких раніше діагностували зараження вірусом COVID-19.

Власне в Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, не зафіксовано.

Читайте також:
Кабмін відновить посаду державного санітарного лікаря, – заст. міністра

Протидія коронавірусу: в усіх аеропортах України робитимуть температурний скрінінг

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.