Голову Тернопільської ОДА відставили через блокпости проти евакуйованих з Уханя

 

Президент Володимир Зеленський прийняв відставку голови Тернопільської обласної державної адміністрації Ігоря Сопеля.

Про це в суботу, 22 лютого, повідомила пресслужба Банкової.

“У зв’язку з ситуацією, що виникла на Тернопільщині через евакуацію з Китаю громадян України, та незадовільною роботою облдержадміністрації з інформування населення щодо епідеміологічної безпеки президент України прийняв заяву Ігоря Сопеля про відставку із займаної посади за власним бажанням”, – йдеться в інформації з ОП.

Як відомо, ввечері 17 лютого після повідомлення тернопільських ЗМІ про наміри привезти в санаторій “Медобори” евакуйованих із Китаю українців, місцеві мешканці облаштували цілодобовий блокпост на дорозі біля смт Микулинці та села Конопківка Теребовлянського району, встановивши бетонні блоки і випивши рови.
Директор санаторію Василь Мартинюк заявив про відмову прийняти групу евакуйованих із Китаю громадян, попри попередні домовленості з керівництвом держави. Свою відмову він пояснив тиском громади та відмовою колективу санаторію обслуговувати евакуйованих.
21 лютого поліція Тернопільщини відкрила кримінальне провадження через спробу обмежити проїзд до санаторію “Медобори”.
20 лютого ввечері жителі Микулинецької ОТГ, попри поселення евакуйованих у Полтавській області, ще раз зібралися на блокпосту і провели там молебень. А вже вранці наступного дня почали розбирати блокпост.

Читайте також:
Обсервація в Санжарах: ознак вірусу не виявлено, Україна розробила свою тест-систему

Як інформувала “Новинарня“, вранці 20 лютого літак із громадянами України та інших країн, евакуйованими з китайського Уханя, приземлився у аеропорту “Бориспіль” на дозаправку. З Києва він вирушив у Харків.

Усі ці люди не є хворими на коронавірус і не мають жодних симптомів вірусного захворювання. Їх було вирішено доправити на територію медичного центру Національної гвардії України “Нові Санжари” в Полтавській області. Там вони протягом 14 днів перебуватимуть в обсервації із забезпеченням суворого режиму санітарного-епідеміологічного контролю та безпеки.

Місцеві мешканці організували протести проти розміщення евакуйованих з Уханя в Нових Санжарах. Зокрема, протестувальники перекрили міст через річку Ворскла, а коли автобуси з евакуйованими співвітчизниками все ж проїхали, закидали їх камінням.

Поліція відзвітувала про затримання 24 осіб. Згодом 23 особи відпустили (крім чоловіка, який наїхав автівкою на правоохоронців).

У Китаї з грудня 2019 року реєструються випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.

Згодом стало відомо, що вірус не настільки небезпечний, як вважалося спочатку, і виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають.
Так, уже вилікувалися двоє українців із персоналу круїзного лайнера Diamond Princess, у яких раніше діагностували зараження вірусом COVID-19.

Власне в Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, не зафіксовано.

Читайте також:
Опір коронавірусу для “чайників”: що треба знати, щоб не панікувати

“Європа епохи Середньовіччя”: Зеленський відреагував на сутички в Нових Санжарах

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.