Обсервація в Санжарах: ознак вірусу не виявлено, Україна розробила свою тест-систему

 

Ранковий огляд евакуйованих із Китаю людей, які перебувають на обсервації в медичному центрі НГУ в селищі Нові Санжари на Полтавщині, показав, що в жодної особи не виявлено ознак захворювання, пов’язаного з вірусом COVID-19.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Коваль на брифінгу в суботу, 22 лютого, передає “Українська правда“.

“Результати ранішнього медичного обстеження є позитивними. В жодної особи в обсервації не виявлено ознак захворювання. Вони проходять обстеження двічі на день”, – сказав Коваль.

За словами заступника глави МОЗ, обсервація почалася з моменту потрапляння українців та іноземців на борт літака в Ухані ввечері 19 лютого.

Дмитро Коваль також зазначив, що в людей, які перебувають на обсервації, відібрали зразки крові, і їх відправлять до Києва для перевірки на коронавірус. Для цього будуть застосовані українські тест-системи, виготовлені згідно з міжнародними стандартів. Такі аналізи будуть робити кожних три дні.

“Розроблено українську тест-систему. Буде проводитись моніторинг кожних три дні. Крім того, вже було декілька поставок [тест-систем] за допомогою ВООЗ, триває митне оформлення чергової партії іноземних тест-систем. Тому Україна забезпечена тест-системами, щоб провести якісний моніторинг щодо наявності вірусу в крові людей, які перебувають в обсервації”, – сказав заступник міністра.

Він додав, що люди, які перебувають на обсервації в Нових Санжарах, не потребують харчових продуктів, вони забезпечені всім необхідним.

Водночас, за словами Коваля, зараз тривають переговори щодо додаткової поставки медичних масок до аптек Нових Санжар, оскільки місцеві мешканці хвилюються через їхню відсутність.

При цьому представник МОЗ наголосив, що медичну маску потрібно міняти що дві години, і що вона не захищає від потрапляння вірусу, а лише застосовується хворими людьми, щоб не передавати вірус іншим.

Як інформувала “Новинарня“, вранці 20 лютого літак із громадянами України та інших країн, евакуйованими з китайського Уханя, приземлився у аеропорту “Бориспіль” на дозаправку. З Києва він вирушив у Харків.

Усі ці люди не є хворими на коронавірус і не мають жодних симптомів вірусного захворювання. Їх було вирішено доправити на територію медичного центру Національної гвардії України “Нові Санжари” в Полтавській області. Там вони протягом 14 днів перебуватимуть в обсервації із забезпеченням суворого режиму санітарного-епідеміологічного контролю та безпеки.

Місцеві мешканці організували протести проти розміщення евакуйованих з Уханя в Нових Санжарах. Зокрема, протестувальники перекрили міст через річку Ворскла, а коли автобуси з евакуйованими співвітчизниками все ж проїхали, закидали їх камінням.

Поліція відзвітувала про затримання 24 осіб. Згодом 23 особи відпустили (крім чоловіка, який наїхав автівкою на правоохоронців).

У Китаї з грудня 2019 року реєструються випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.

Згодом стало відомо, що вірус не настільки небезпечний, як вважалося спочатку, і виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають.
Так, уже вилікувалися двоє українців із персоналу круїзного лайнера Diamond Princess, у яких раніше діагностували зараження вірусом COVID-19.

Власне в Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, не зафіксовано.

Читайте також:
Опір коронавірусу для “чайників”: що треба знати, щоб не панікувати

“Європа епохи Середньовіччя”: Зеленський відреагував на сутички в Нових Санжарах

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна