У “Слузі народу” оголосили бойкот осінньої сесії ПАРЄ. Але частина нардепів таки поїде

 

Голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики і міжпарламентських зв’язків Богдан Яременко (“Слуга народу”) заявив, що українська делегація не братиме участі в осінній сесії ПАРЄ.
Водночас близько половини депутатів, які увійшли до складу делегації, планують поїхати на сесію ПАРЄ.

Про це 21 вересня повідомляє “Європейська правда”, посилаючись на коментарі кількох членів новоствореної делегації.

Напередодні, 20 вересня, у Верховній Раді завершили формування нової делегації України у ПАРЄ, обравши керівництво. Делегацію очолила депутатка від партії “СН” Єлизавета Ясько, першим заступником голови обрали Сергія Соболєва з “Батьківщини”.

Після цього Богдан Яременко заявив у фейсбуці: “Найскладнішим сьогодні є питання ПАРЄ. Не маючи іншої нагоди реагування на порушення цією організацією власних принципів і зіштовхнувшись з достатньо відвертим ігноруванням її інтересів, Україна наразі утримається від відрядження своєї делегації на найближчу сесію ПАРЄ”.

“Натомість зосередимось на підготовці нашої делегації та проведенні консультацій з іншими державами членами Ради Європи з метою вироблення плану повернення довіри до ПАРЄ. Цей підхід підтримала переважна більшість фракцій українського парламенту”, – розповів Яременко.

Зі слів самих членів депутатів, сформований перелік членів нашої делегації навмисне не передаватимуть до Асамблеї до початку осінньої сесії ПАРЄ.

“На рівні політичного рішення чотири фракції прийняли рішення не подавати credentials нової делегації (офіційний документ, що уповноважує депутатів представляти Україну у ПАРЄ)”, – зазначила Ясько в коментарі “ЄП”.

За правилами ПАРЄ це означає, що до Асамблеї має право поїхати стара делегація, повноваження її членів будуть повноцінно визнаватися у Страсбурзі.

Нардепи від Батьківщини, “ЄС” та “ОПЗЖ”, які були і в складі старої делегації, і присутні також у новій, вже запланували цю поїздку і мають намір брати участь у розгляді окремих питань – тих, що стосуються України.

“Ми маємо їхати й захищати інтереси України, а не лишати ПАРЄ під впливом одних лише росіян. Зокрема, ми зможемо поставити питання Макрону, зможемо висловитися щодо так званих виборів у Криму тощо”, – заявив “Європейській правді” нардеп із “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко.

У коментарі “ЄП” Богдан Бондаренко зазначив, що хтось і депутатів справді може з’явитися у Страсбурзі.

“Хтось з них, не виключено, може поїхати. Але це буде відображенням їхньої особистої волі, а не волі Верховної Ради”, – пояснив він.

При цьому до Страсбурга може поїхати й однопартійка Яременка, новообрана депутатка із “СН” Єлизавета Ясько – але вона не зможе зайти до зали, бо ПАРЄ не визнає її повноваження. “Старі” депутати пропонують їй приїхати у якості запрошеної.

“Це поки не вирішено, і це є більш технічним питанням. Ми проводимо консультації з іншими країнами й може бути так, що зустрічі будуть під час сесії в Страсбурзі”, – пояснила Ясько “Європравді”.

Як інформувала “Новинарня“, в ніч на 25 червня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, в якій запросила Росію повернутися до роботи в ПАРЄ без обмежень права голосу без виконання будь-яких вимог.

На знак протесту проти рішення про знищення санкційного механізму проти РФ українська делегація вирішила призупинити роботу в ПАРЄ та вийшла із сесійної зали.

Свої заяви з приводу рішення ПАРЄ оголосили Петро Порошенко та Володимир Зеленський.

26 червня ПАРЄ ухвалила рішення про підтвердження повноважень делегації Росії без жодних обмежень, попри порушення РФ принципів Ради Європи.
Сім національних делегацій, включаючи українську, оголосили демарш через повернення Росії до ПАРЄ.

Тоді представник штабу Зеленського, голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков розкритикував демарш української делегації в ПАРЄ.

На початку жовтня почнеться осіння сесія ПАРЄ, вже з представниками Росії. На ній мають розглянути проєкт резолюції щодо становища кримських татар на окупованому РФ півострові.

Читайте також:
“Вони і після цього нас повчатимуть?” Реакція соцмереж на прощення ПАРЄ Росії

“Смерть далеко від Європи, поки між ними стоїть український солдат. А в нас є тільки ми”

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна