Пройшов рік після гучного отруєння у британському Солсбері – Скотленд-Ярд повідомив про четверту жертву у зв’язку з інцидентом.
Як повідомляє “Новинарня“, про це інформує “Європейська правда” з посиланням на Evening Standard.
У поліції заявили, що офіцер поліції Вілтшира піддався впливу невеликої кількості смертоносного нервового агента. Після отримання “належної медичної допомоги” співробітник, який не був названий, незабаром після цього повернувся на роботу.
Офіцер брав участь в операції британських сил, яка проводилась у відповідь на отруєння колишнього подвійного агента РФ Сергєя Скрипаля і його доньки Юлії в березні минулого року. Відразу після участі в операції у поліцейського взяли зразки крові, однак тільки тепер вдалось підтвердити, що у взятому зразку був виявлений “Новічок”.
“Судово-медична експертиза була проведена в рамках триваючого розслідування, яке було безпрецедентним за своєю складністю і масштабом та до якого залучені тисячі зразків. Співробітники продовжують тісно співпрацювати з вченими та експертами, щоб ретельно і методично проаналізувати та вивчити наявні у нас докази”, – заявив Скотленд-Ярд.
“Офіцер був проінформований і продовжує отримувати підтримку від Вілтширській поліції разом з іншими офіцерами та співробітниками, які постраждали від подій в Солсбері і Еймсбері минулого року”, – пише британський ЗМІ.
Як повідомляла “Новинарня“, 5 березня 2018 року офіцер ГРУ Сергій Скрипаль та його донька Юлія були знайдені непритомними у Солсбері й потрапили до лікарні з отруєнням невідомою речовиною, яку згодом ідентифікували як нервовий реагент “Новічок” російського походження.
В Організації із заборони хімічної зброї прийшли до висновку, що влада Британії правильно ідентифікувала речовину, якою було отруєно Скрипалів, і підтвердила російське походження “Новічка”.
Пізніше 30 червня сталося отруєння “Новічком” двох людей у сусідньому місті Еймсбері. Мати трьох дітей Дон Стерджесс померла. Її партнер, 45-річний Чарлі Роулі, вижив.
5 вересня британські прокурори назвали імена двох підозрюваних росіян, яких вважають виконавцями отруєння Скрипалів у Солсбері. Це – Олександр Петров та Руслан Боширов. Британські слідчі зазначили, що їхні справжні імена можуть бути іншими. Британія отримала європейський ордер на арешт росіян.
Президент РФ Володимир Путін заявив, що Петров і Боширов знайдені. Після цього вони дали інтерв’ю пропагандистському каналу RT, заявивши, нібито їздили у Солсбері лише як туристи.
Звинуваченим в отруєнні родини Скрипалів у Великій Британії “Олександром Петровим” виявився військовий лікар, полковник Головного розвідувального управління Росії Олександр Євгенович Мішкін. Також журналісти визначили, що інший підозрюваний, який називав себе “Русланом Бошировим”, насправді звати Анатолій Чепіга, він полковник ГРУ, нагороджений званням “Героя РФ”.
21 січня 2019 року Рада ЄС запровадила санкції проти чотирьох співробітників Головного розвідувального управління Росії, серед яких глава відомства і його заступник, за причетність до отруєння екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у британському Солсбері.
На початку лютого поліція Великої Британії заявила, що підозрює ще двох громадян Росії в причетності до отруєння.
У березні 2018 року двоє нових підозрюваних подалися на отримання британських туристичних віз. Поліція вважає, що вони прибули до Сполученого Королівства окремо від інших імовірних злочинців.
Таким чином, у справі про отруєння Скрипалів у статусі підозрюваних налічується вже п’ятеро росіян.
Читайте також:
У Bellingcat назвали третього співробітника ГРУ РФ, підозрюваного в отруєнні в Солсбері
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!