5-річного Кирила вбили неатестовані екс-ДАІшник і колишній “беркут”. ФОТО

 

П’яну стрілянину в Переяславі-Хмельницькому, внаслідок якої загинув 5-річний хлопчик, вчинили колишній співробітник київської роти “Беркута” і екс-ДАІшник.

Про попередні посади двох затриманих працівників НП Київської області повідомив громадський діяч Роман Балан (“Сініцин”), який до літа 2016 року працював головою комісії з переатестації поліції.

“Атестацію вони не проходили, за нашими данними, або проходили після виходу звідти громадськості та журналістів, тому даних [щодо атестації] у нас немає. Або пройшли через “ручні” комісії, таких було в кожній області”, написав Сініцин у “Фейсбуці” 4 червня.

“Не “патрульні”, не “поліцейські”, як це зараз комунікують в нацполіції, а саме колишній гаішнік і колишній бєркут. Мусора”, – додав Роман, який бере участь у акціях протесту з вимогою відставки глави МВС Арсена Авакова та притягнення до відповідальності винних у поліцейському свавіллі.

Іван Приходько. Фото: РБК-Україна

За даними ЗМІ, один із підозрюваних у вчиненні вбивства – Іван Приходько, 31-річний лейтенант поліції. Із 2010 року він працював у ДАІ в Києві, 2015 року став командиром відділення у 5-й роті столичної поліції. У 2016-му звільнений через невідповідність, однак поновлений рішенням Окружного адмінсуду Києва. Після цього повернувся працювати “патрульним” у Київську область.

Володимир Петровець

Другий підозрюваний – Володимир Петровець, 42 роки. Спеціальність за освітою – водій-пасічник. У 1999 році став інспектором ДАІ, у 2005-2006 роках працював у “Кобрі”, після чого повернувся в дорожній патруль. У 2015-му, під час реформи поліції, був звільнений, а потім поновлений у системі та призначений командиром відділення роти особливого призначення №1 в Києві. У 2017 році знову повернувся на дороги Київської області як поліцейський загону №5. Із березня 2018-го працює в секторі превенції водної поліції Переяслав-Хмельницького.

“Мало хто знає, що один з підозрюваних поліцейських у вбивстві 5-річного Кирилка не пройшов атестацію і був звільнений.
Але у січні 2018 року суддя відомого Окружного адміністративного суду м.Києва Дмитро Костенко поновив Петровця В.С. на посаді. Цей “поліцейський” навіть мінімальні бали на тестах не набрав (44 при мінімальних 50)”, – пише про екс-ДАІшника юрист Роман Маселком.

“Найбільший цинізм ситуації, що якраз 3 червня, у день смерті Кирилка, Вища кваліфікаційна комісія суддів України перевіряла цього суддю, який є типовим представником системи та кругової поруки. ВККС відкинула негативний висновок Громадської ради доброчесності та визнала Дмитра Костенка ДОБРОЧЕСНИМ“, – наголошує Маселко.

Варто зазначити, що в місті Переяслав-Хмельницький не існує нової патрульної поліції в тому вигляді, в якому її запускали у кількох десятках міст України, починаючи з 2015 року. Натомість є так звані ГШР або ГРПП (групи швидкого реагування, групи реагування патрульної поліції).

“Виглядає як патрулька, називається навіть майже як патрулька. Але це не хлопці та дівчата з поза системи, які пройшли спеціальне оновлене навчання. В ГШР і ГРПП набирають зсередини системи. В 2016-2017 роках це були переважно колишні даішники, чергова частина, ППСники і подібний контингент. Того навчання, як у містах, де запускали нову поліцію, вони не проходили. Цей геніальний проект придумав та лобіював Костянтин Бушуєв з МВС”, – зауважує в соцмережі журналістка Ольга Худецька, яка також працювала в атестаційних комісіях.

“Форма як в патрульки, назва теж щось про патруль. Але ключове – позасистемність людей, відбір і навчання – опускається. Потьомкінська дєрєвня, видимість реформи”, – додала вона, коментуючи повідомлення у ЗМІ про Приходька і Петровця як “патрульних поліцейських”.

Роман Сініцин закликав усіх небайдужих на акції протесту, які відбудуться 4 червня о 19:00 біля управлінь поліції в різних областях та містах України.

“Чому не звільнено їх керівництво? Не відсторонено, а саме звільнено? Хто запустив версію про “впав на камінь”? Ці люди повинні сидіти, але краще висіти.
Це про Кирила. Але не тільки. Це про Індила, Врадіївку і Катю Гандзюк. Це про те, що непокаране зло зростає. Це про те, що мусора можуть вбити дитину і їм нічого не буде. Це про відсутність жодної політичної відповідальності у керівництва відомства і країни. Це про наше з вами виживання”, – пояснив активіст.

Читайте також:
На сайті президента підписують петицію за відставку Авакова

Як інформувала “Новинарня“, 31 травня до реанімаційного відділення КНП “Переяслав-Хмельницька ЦРЛ” доставили 5-річного хлопчика Кирила Тлявова із закритою черепно-мозковою травмою, забоєм головного мозку, внутрішньомозковою гематомою, переломом скроневої кістки.
Поліцейські спершу заявляли, що того дня в Переяслав-Хмельницькому близько 16-ї години хлопчик з необережності послизнувся та впав на асфальтобетонне покриття і камінь, внаслідок чого отримав травму голови.

Водночас у прес-службі ДБР заявили, що згідно з проведеним оперативним втручанням медпрацівників було встановлено наявність у хлопчика проникаючих вогнепальних тілесних ушкоджень голови.

Вжитими заходами слідчих та оперативних працівників поліції вдалося встановити обставини події і виявити речові докази, які свідчать про те, що дитина отримала травму голови внаслідок випадкового пострілу. За основною версією, двоє патрульних поліцейських напідпитку вирішили постріляти по банках для розваги і випадково поцілили в Кирила, що грався неподалік на подвір’ї.

Двоє підозрюваних були затримані поліцією 2 червня в порядку статті 208 КПК. Це поліцейські, які під час скоєного перебували поза службою, без табельної зброї, у стані алкогольного сп’яніння. Затриманих тривалий час перебували у відділку поліції, де з ними проводили першочергові слідчі дії. Хоча цим одразу мало б займатися Державне бюро розслідувань.

3 травня слідчі ДБР повідомили двом переяславським “стрільцям” про підозру в “необережному тяжкому тілесному ушкодженні, вчиненому за попередньою змовою групою”. ДБР пом’якшило статтю п’яним поліцейським.
Пізніше в ДБР зазначили, що на підставі отриманих додаткових доказів слідчі прийняли рішення про повідомлення додаткової підозри за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство, вчинене групою осіб із застосуванням вогнепальної зброї).

Увечері 3 червня Кирил Тлявов помер у київській лікарні.

Генпрокурор Юрій Луценко після смерті Кирила повідомив, що прокурори  обласної прокуратури змінюють підозру поліцейським, яких підозрюють у пораненні хлопчика, з перекваліфікацією скоєного ними злочину на ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство).

Згідно з повідомленням на сайті МВС, керівництво Переяслав-Хмельницького підрозділу поліції Київщини відсторонене від виконання службових обов’язків, вирішується питання щодо подальшого перебування цих керівників у лавах поліції.

Подію прокоментував також президент Володимир Зеленський, який пообіцяв “зробити все”, щоб винні у смерті дитини поліцейські були покарані. “Жодної спроби зам’яти цю справу”, – заявив він.

Увечері 3 червня відбулася акція протесту під будівлею МВС і НПУ в Києві. Голова Нацполіції Сергій Князєв оголосив присутнім, що підпише рапорт про відставку з посади начальника ГУ НП Київщини Дмитра Ценова.

Читайте також:
Порада поліцейському генералу Ценову, який з Київщини попросився в “найтяжчу точку держави”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна