Очільник парламентської фракції “Опозиційний блок” та кандидат у президенти Олександр Вілкул заявив, що вніс заставу у розмірі 115 тис. грн за арештованого поліцейського Василя Мельникова, якого підозрюють у побитті активіста біля Подільського райвідділу поліції.
“Я вніс 115 тис. грн. застави за поліцейського Василя Мельникова. Того самого, який “лягай, Бандера”. Не тому, що “Бандера”, а тому що “лягай”. Поліцейський виконував свій обовʼязок. В екстремальних умовах. Коли бойовики напали конкретно на Подільський райвідділ», — написав Вілкул в Facebook опублікував фото платіжки.
Вілкул наполягає, що “поліція не просто має право, а зобов’язана застосовувати силу проти радикалів, які можуть завтра напасти на кожного”.
Він дізнався про вирок поліцейському вночі і доручив своєму адвокату Олегу Бабічу організувати оплату застави. Прес-секретар Вілкула Сергій Мілютін наполягає, що гроші “перерахували на годину раніше, ніж Кива”.
Як повідомляла “Новинарня“, за Мельникова вніс заставу й голова “Соціалістичної партії”, кандидат у президенти Ілля Кива.
Тепер Кива і Вілкул мають самі між собою домовитись, чия застава залишиться, кажуть у Печерському суді, який виніс ухвалу щодо поліцейського.
“Для того щоб повернути кошти, один з двох, хто перерахував кошти, має подати клопотання, яке мусить розглянути слідчий суддя”, — пояснила суддя-спікер Печерського райсуду Марія Пилаєва.
Вона додала, що за процедурою адвокати приносять до територіального управління Державної судової адміністрації (ДСА) документ, який свідчить про перерахунок коштів. У ДСА перевіряють наявність коштів і видають довідку, яка підтверджує, що застава внесена. І з цими документами представник підозрюваного разом із представником ДСА їдуть у СІЗО.
Сам Ілля Кива повідомив, що вніс заставу у банк вранці у присутності адвоката і з постановою суду на руках. Заставу Вілкула він назвав піаром.
Трохи згодом він оприлюднив на своїй сторінці довідку, яку отримав від ДСА.
Як інформувала “Новинарня“, 9 лютого поліція затримала близько 40 учасників акції “Хто замовив Катю Гандзюк?”, а також їхніх прибічників-праворадикалів, які вимагали правоохоронців віддати вилучені речі в Подільському райвідділі НП. Сутички в приміщенні супроводжувалися застосуванням сльозогінного газу.
Надалі під час час нападу спецпризначенців на протестувальників біля відділку поліцейські нецензурно лаялися та кричали: “Ложись, бендера!”. Один із них (у цивільному) бив затриманих активістів “С14” ногою й кулаками, добивав лежачого. Як пізніше з’ясувалося, “боєць” – старший оперуповноважений Подільського ВП капітан Василь Мельников.
Від удару співробітника поліції в щелепу постраждала також журналістка “5-го каналу”.
10 лютого керівник поліції Києва Андрій Крищенко та голова Нацполіції Сергій Князєв сказали, що вибачаються за правоохоронця, який кричав про “бендеру”.
11 лютого ДБР висунула Мельникову підозру у перевищенні службових повноважень під час затримання.
12 лютого Шевченківський райсуд обрав йому запобіжний захід – два місяці арешту із заставою. Як зазначає координатор “С14” Сергій Мазур, сума застави становить 115 тисяч гривень.
Читайте також:
Затриманим біля Подільського райуправління поліції інкримінують порушення громадського порядку
Князєв ліквідував приватний озброєний загін Киви на базі поліції
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні".
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції. Become a Patron!
Ми виправдовуємо довіру!
......
〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter.