МЗС Венесуели відкинув ультиматум Європи щодо нових виборів

 

Міністр закордонних справ Венесуели Хорхе Арреаса відкинув ультиматум європейських держав і керівництва Євросоюзу з приводу проведення в його країні нових президентських виборів.

Як повідомляє DW, виступаючи 26 січня на терміновому засіданні Радбезу ООН щодо ситуації у Венесуелі, Арреаса заявив: “Ніхто не може встановлювати терміни або говорити про те, бути виборам чи ні”.

Напередодні стало відомо, що Франція, Іспанія і Німеччина висунули ультиматум чинному президенту Венесуели Ніколасу Мадуро – оголосити нові вибори упродовж восьми днів.

Як заявили президент Франції Еммануель Макрон та прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес, інакше ці країни готові визнати тимчасовим виконувачем обов’язків президента Венесуели Хуана Гуайдо.

Речниця уряду ФРН Мартіна Фіц повідомила, що Німеччина теж готова визнати Гуайдо тимчасовим виконувачем обов’язків президента, якщо у Венесуели не будуть оголошені вибори. Вона наголосила, що в цьому питанні її країна тісно співпрацює з європейськими партнерами.

Читайте також:
Порошенко налякав любителів популізму прикладом Венесуели

Політичне протистояння у Венесуелі, із вуличними протестами опозиції та вбивствами сотень протестувальників, тягнеться вже не перший рік на тлі економічного колапсу й загального зубожіння населення.
Позачергові президентські вибори відбулися 20 травня 2018 року. За даними влади, при явці 46% переміг чинний президент-соціаліст Ніколас Мадуро, який набрав 67,8%. Опозиція не визнала ці результати, так само протестували США, країни Заходу, більшість країн Латинської Америки. Мадуро визнали не більше 20 країн, зокрема путінська Росія.

Інавгурація Ніколаса Мадуро пройшла на тлі протестів лише 10 січня 2019 року. Після цього почалися нові вуличні виступи проти його влади.

За даними спостерігачів неурядової організації “Центр моніторингу за соціальною конфліктністю” (OVCS), під час акцій протестів 22 та 23 січня у країні загинули щонайменше 13 людей. Згодом місцеві ЗМІ повідомили про 16 загиблих.

23 січня спікер Національної асамблеї (парламенту Венесуели) Хуан Гуайдо на мітингу проголосив себе в. о. президента країни. Його визнали главою держави США, Канада і ЄС. У свою чергу Мадуро підтримали Росія, Китай, Іран і Туреччина.

Мадуро назвав дії опозиції державним переворотом і оголосив про розрив дипвідносин зі США. Він заявив, що не має наміру залишати посаду президента Венесуели до закінчення терміну повноважень у 2025 році.

За час акцій протесту після переобрання на другий термін президента Ніколаса Мадуро кількість затриманих серед протестувальників склала близько 500 осіб.

Читайте також:
Росіяни з ПВК Вагнера прибули у Венесуелу захищати Мадуро, – ЗМІ

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна