Через самогубства і навмисні вбивства загинули майже 900 військових, — Матіос

 

Із початку бойових дій у 2014 році на Донбасі майже 900 українських військових загинули внаслідок небойових безповоротних втрат, а саме — самогубств та навмисних вбивств. Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

“Проаналізувавши стан небойових безповоротних втрат за весь період бойових дій, тобто із 2014 по 2018 рік, ми зіткнулися з жахливою статистикою, що змусила нас шукати в тих реаліях, які є, вихід, як не допустити цього. Майже 900 чоловік, українських військових, загинули внаслідок самогубств, а також навмисних вбивств. Це є жахливі втрати, це повноцінні майже два батальйони Збройних сил“, — розповів Матіос.

За словами Матіоса, серед причин — посттравматичні розлади, адже “людська психіка не справляється з наслідками війни і з тими передумовами, які призводять розбалансування сприйняття дійсності і реальності”.

Читайте також:
На фронті розірвався міномет “Молот”, двоє військових поранені. ОНОВЛЕНО

Також головний військовий прокурор наголосив, що на всю армію у нас зараз офіційно є 300 психологів, які мають відповідну освіту. “Але на майже 400 тис. військових у державі — це мізер. І військова психіатрія, і військова психологія як інструменти подолання посттравматичних розладів у нас зараз перебувають у зародковому стані”, — підсумував Анатолій Матіос.

Як повідомляла “Новинарня“, свого часу начальник управління психологічного забезпечення Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ, полковник Сергій Грилюк сказав, що командири повинні передусім добре знати особовий склад, потреби й  запити воїнів, аби попереджати трагічні випадки.

Читайте також:
На Миколаївщині строковик ЗСУ зняв власне самогубство на відео

“Потрібно серйозно ставитися до висловлювань та намірів кожної людини. У кризових ситуація треба ставити прямі запитання, говорити про самогубство відкрито. Зазвичай це допомагає. Зрозуміло, що особливу увагу слід приділяти тим, хто перебуває в кризовому стані. Залучати до роботи членів сімей, товаришів, побратимів, що допоможуть розпізнати тривожні сигнали та симптоми”, — наголосив Грилюк.

Як інформувала “Новинарня“, Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу України,  які запроважують кримінальну відповідальність за схиляння до самогубства.

Читайте також:
Порятунок із “Хоттабичем”. У Збройних силах створюють єдину систему медичної евакуації

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна