Замість домовленого розведення сил на Донбасі маємо зближення, – Хуг

 

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ відзначає регрес у процесі розведення сил і засобів у зоні конфлікту на Донбасі, що не було здійснено в повному обсязі навіть на трьох пілотних ділянках лінії розмежування.
Про це заявив перший заступник голови СММ Александр Хуг у п’ятницю, 21 вересня, під час включення по Skype з офісу СММ ОБСЄ у Дніпрі.

“Ми спостерігаємо регрес. Минулого тижня СММ ОБСЄ зафіксувала десять фактів порушення режиму припинення вогню на ділянці розведення сил біля Золотого й одне таке порушення на ділянці в районі Петрівського. На ділянці біля Золотого ми також зафіксували одну позицію, яка, за оцінками, належить Збройним силам України. У районі Петрівського ми зафіксували військовослужбовців Збройних сил України та членів збройних формувань, а також бойові броньовані машини”, – сказав Хуг, якого цитує “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, спостерігачі зафіксували 44 одиниці озброєння, розміщеного з порушенням ліній відведення: 31 – у непідконтрольних уряду України районах і 13 – у підконтрольних районах.

Водночас Александр Хуг сказав, що цього тижня було відзначено довгоочікуваний прогрес у відновленні об’єктів цивільної інфраструктури, що сталося завдяки встановленню певного діалогу на місцях.

“У вівторок (18 вересня) завершилися ремонтні роботи на головному Південно-Донбаському водогоні. Це доводить, що досягнуті на місцевому рівні домовленості можуть виконуватися. Але єдиним надійним способом досягнення довгострокового стабільного функціонування життєво важливих об’єктів цивільної інфраструктури є досягнення сталого режиму припинення вогню”, – зазначив представник ОБСЄ.

Читайте також:
Генерал з СЦКК пояснив, чому противник атакує Широкине і Світлодарськ
та не йде з-під Станиці

Як повідомляла “Новинарня“, на переговорах ТКГ в Мінську 21 вересня 2016 року було підписано угоду про відведення військ і озброєнь у трьох зонах безпеки – біля Станиці Луганської, Золотого і Петрівського.
Угода передбачає відведення по 1 кілометру кожної зі сторін. По суті це означає створення квадрату безпеки 2 км у глибину і 2 км в ширину.
Представник України в ТКГ Євген Марчук пояснював, що перші три ділянки “важливі не з військової, а з гуманітарної точки зору”: наприклад, у Станиці Луганській є підірваний міст і КПВВ, і літнім людям дуже складно ходити по цьому мосту.

До теперішнього часу розведення сил відбулося тільки в районах Золотого і Петрівського на Донеччині. У Станиці Луганській відведення було багаторазово зірване через незгоду сторін здавати вигідні позиції і, формально, через обстріли.

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна