“Нафтогаз” подав у Стокгольм новий позов проти “Газпрому” – про транзит

 

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” подала в Стокгольмський арбітраж позов з вимогою переглянути тариф на транзит природного газу за контрактом з російським “Газпромом”.
Про це 6 липня повідомила прес-служба “Нафтогазу”.

Зазначається, що контракт на транзит між “Нафтогазом” і “Газпромом” дає сторонам можливість вимагати перегляду тарифу, якщо на газовому ринку Європи відбулися суттєві зміни, а також коли тариф не відповідає європейському рівню.

У своєму рішенні від 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж через процедурні причини відхилив вимогу “Нафтогазу” про перегляд тарифу. Таким чином, вимога “Нафтогазу” про перегляд тарифу по суті залишилася невирішеною.

“У березні 2018 року «Нафтогаз» направив «Газпрому» запит на перегляд тарифу та ініціював переговори згідно з контрактом. Підставами для запиту були суттєві зміни на газовому ринку Європи, зокрема правил встановлення тарифів на транзит, після підписання контракту в січні 2009 року, а також невідповідність тарифу європейському рівню. «Газпром» зайняв на переговорах неконструктивну позицію, змусивши «Нафтогаз» звернутися в арбітраж, як передбачено в контракті. «Нафтогаз» вимагає перегляду тарифу з березня 2018 року і попередньо оцінює свої грошові вимоги в 11,58 млрд. доларів, не враховуючи відсотків”, – сказано в повідомленні.

Читайте також:
“Нафтогаз України” вибиває 2,5-мільярдний борг із “Газпрому”
через апеляцію у Швеції

Як повідомляла “Новинарня“, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги “Нафтогазу” щодо компенсації за недопоставлені “Газпромом” обсягів газу для транзиту.  За рішенням арбітражу, “Нафтогаз” домігся компенсації у сумі 4,63 млрд. доларів за недопоставку “Газпромом” погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень “Газпром” має сплатити 2,56 млрд. доларів на користь “Нафтогазу”.
У “Нафтогазі України” заявляли, що “Газпром” продовжує відмовлятися від виконання остаточних та зобов’язуючих рішення арбітрів у двох комерційних суперечках із “Нафтогазом”. Російський монополіст станом на кінець березня подав дві апеляції на рішення Стокгольмського арбітражу щодо України.

Комерційний директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко заявив, що “Нафтогаз України” планує звернутися з позовами до європейських судів, аби арештувати активи “Газпрому”, оскільки той не виконує рішення Стокгольмського арбітражу.

20 квітня “Газпром” надіслав до Стокгольмського арбітражу документи для розірвання контрактів з НАК “Нафтогаз України” на поставку газу і його транзит через територію України.

Апеляційний суд шведського округу Свеа 13 червня задовольнив клопотання “Газпрому” і виніс припис про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого.

Стокгольмський арбітраж розглядав спір “Нафтогазу” і “Газпрому” про умови контракту на поставку і транзит газу, укладеного в 2009 році на 10 років.

30 травня “Нафтогаз України” повідомив, що почав процес стягнення з російського “Газпрому” боргу в розмірі близько 2,6 мільярда доларів відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу у справах щодо постачання і транзиту газу.

Читайте також:
“Газпром” подав нову апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу. “Нафтогаз” кепкує

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]