Янукович купував європейських політиків за мільйони євро, – слідство

 

Оточення Януковича заплатило близько 2 мільйонів євро за лобістські послуги високопоставлених європейських екс-політиків. Ще 5 мільйонів євро – за підготовку і популяризацію звіту, який повинен був довести обґрунтованість і законність ув’язнення Юлії Тимошенко.

Це випливає з документів слідства у США, які є у розпорядженні “Німецької хвилі” (DW).

Підкреслюється, що у рамках слідства проти колишнього радника Віктора Януковича Пола Манафорта, якого спецпрокурор США Роберт Мюллер звинувачує у відмиванні грошей і незаконному лобізмі, було вилучено сотні документів.

“Ці документи днями були розсекречені, з ними можна ознайомитися у закритій базі судових документів США. Листи та фінальний обвинувальний акт проти Пола Манафорта і його поплічників є в розпорядженні DW”, – пише видання.

“… Він сказав, що готовий робити це за гроші, які співставні з його річною зарплатнею (близько 30 тисяч євро на місяць). Навіть якщо нам вдасться сторгуватись за 25 тисяч на місяць, це означало би, якщо наймати його з липня до грудня, це коштуватиме 150 тисяч євро. Мені здається, це дуже гарна інвестиція”, – йдеться в одному з листів до Манафорта, у якому його неназваний співробітник переповідає деталі розмови з екс-канцлером Австрії Альфредом Гузенбауером.

“Значна частина епізодів обвинувачення стосується оплаченої через офшори екс-президентом України Януковичем і його оточенням лобістської діяльності низки високопоставлених колишніх європейських політиків, об’єднаних у неформальну «Габсбурзьку групу». Очолював таємних лобістів Януковича Альфред Гузенбауер“, – пише DW.

Наголошується, що до групи входили екс-прем’єр Італії Романо Проді та, вочевидь, колишній президент Польщі Александер Квасневський.

“Судові документи і листування, доступні у судовій базі США, частково анонімізовані. Якщо в ідентифікації Гузенбауера і Проді, з огляду на обставини справи і вказані у документах посади, сумнівів немає, то імовірна роль Квасневського випливає лише опосередковано.

Зокрема, з того, що у документах йдеться про “представника голови Європарламенту у справі Тимошенко”. Як відомо, у справі Тимошенко посередницька роль була делегована Європарламентом Пету Коксу і Александру Квасневському”, – йдеться у статті.

Гузенбауер в інтерв’ю австрійському виданню Die Presse підтвердив отримання коштів за участь у конференціях, але стверджує, що менше, ніж вказано у документах слідства.

“Гроші переказувалися раз на рік або раз на півроку, якщо я правильно пам’ятаю. Помісячно точно не платили. Ці кошти вказані у моїй податковій декларації”, – розповів екс-канцлер.

“З обвинувального акту і листування між членами команди Пола Манафорта і членами «Габсбурзької групи» випливає, що європейські екс-політики виступали на панельних дискусіях в авторитетних експертних центрах у Європі і США з написаними під диктовку радників Януковича промовами”, – підкреслює DW.

Також зазначається, що екс-політики оприлюднювали у провідних світових друкованих виданнях авторські статті, написані консультантами українського екс-президента чи спіробітниками українського МЗС.

Головні меседжі виступів і статей: підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС має відбутися попри ув’язнення лідерки опозиції Юлії Тимошенко та інші проблеми з демократією в Україні, інакше Київ опиниться в обіймах Москви.

Крім цього, для лобіювання інтересів української влади і Партії регіонів у Брюсселі було створено “Європейський центр сучасної України”.

За матеріалами американського слідства, діяльність цього фонду також таємно координувалася Полом Манафортом і оплачувалася через офшори.

“Згідно з листуванням Манафорта з колегами, гонорари іншим членам «Габсбурзької групи» мали становити близько 100 тисяч євро за чотири місяці. Усі кошти надходили через десятки офшорних компаній.
Загалом на проплачених дописувачів і промовців, за даними американського слідства, було витрачено близько 2 мільйонів євро. Групу найнятих високопоставлених екс-політиків Манафорт представив своїм українським замовникам як «проект Супер-VIP»”, – йдеться у статті DW.

Найняті лобісти також мали зустрічатися з чинними високопосадовцями у Брюсселі і Вашингтоні. Так, до лобістських зусиль у США належало переконувати членів Конгресу в тому, що вибори в Україні були “легітимними”, а ув’язнення лідерки опозиції Юлії Тимошенко – законне.

“Ще 4 мільйони євро, за даними слідства, було витрачено на послуги американських «приватних детективів», які підготували звіт, що мав довести світовій громадськості, нібито ув’язнення Юлії Тимошенко було обґрунтованим і законним.
Ще 1 мільйон був переказаний PR-компанії, яка мала популяризувати цей звіт через світові ЗМІ”, – пише видання.

У обвинувальному акті йдеться, що Манафорт між 2006 і 2015 роками отримав десятки мільйонів доларів за лобіювання інтересів Партії регіонів та “Опозиційного блоку” (так звана “справа комірної книги” партії регіонів). Платежі від українських замовників він приховував від контролюючих органів і не платив податки на батьківщині, оформлюючи надходження коштів у вигляді позик від десятків офшорних компаній.

За даними американських слідчих, загалом через контрольовані Манафортом офшорні компанії було проведено щонайменше 75 мільйонів доларів, 30 мільйонів проходять у справі за звинуваченням у відмиванні коштів.

Обвинуваченим у справі Манафорта, який відповідав за роботу в Києві, є Костянтин Килимник.

Серед доказів обвинувачення Манафорта у відмиванні грошей і незаконній лобістській діяльності у справі фігурують сотні переказів коштів з рахунків кіпрських компаній на загальну суму у 12 мільйонів доларів, які було витрачено на забезпечення розкішого способу життя, у тому числі на облаштування вілли і на дорогий одяг.

Декілька мільйонів, за даними слідства, Манафорт використав на придбання нерухомості.

Як писала “Новинарня“, суд у Вашингтоні відправив екс-керівника виборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта за ґрати за порушення умов перебування під домашнім арештом.

Раніше повідомлялося, що за змову проти США Манафорту може загрожувати 80 років ув’язнення. Зокрема, йому доведеться відповісти і за роботу піарника та лобіста Януковича.
У США Манафорта також офіційно звинуватили в корумпуванні європейських політиків на користь Януковича.
ФБР зацікавилось Манафортом передусім через можливе втручання Росії у президентські вибори у США.

Читайте також:
Екс-канцлер Австрії визнав, що платно лобіював Януковича. І знає Манафорта

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]