Матіос замість ДБР хоче очолити Державне бюро військової юстиції

 

Заступник генерального прокурора – головний військовий прокурор Анатолій Матіос пропонує створити Державне бюро військової юстиції.
Про це він заявив у своїй статті, яку поширила прес-служба військової прокуратури.

“Наразі ми з головою комітету ВР Андрієм Кожем’якіним (голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності – “Н”) підготували законопроект, що передбачає створення Державного бюро військової юстиції. Проект буде презентовано громадськості й експертам 29-30 травня в Харкові під час міжнародної конференції Reforming Military Justice System in Ukraine: the current state and prospects”, – написав Матіос.

За його словами, до повноважень ДБВЮ мають бути включені розслідування воєнних та пов’язаних із ними злочинів; розслідування злочинів, учинених проти військовослужбовців; розслідування злочинів, учинених у районі проведення бойових дій; розслідування окремих злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку; здійснення контролю за додержанням законодавства в діяльності військових формувань; представництво інтересів військових у судах як третьої особи; представництво і захист у судах прав та інтересів військовослужбовців, які залучені до участі у веденні бойових дій і не мають змоги звернутися за наданням правничої допомоги.

Анатолій Матіос нагадав, що питання розслідування воєнних злочинів фактично перейшло до сфери повноважень “практично неіснуючого” Державного бюро розслідувань 20 листопада 2017 року. (Матіос прагнув очолити ДБР, однак не пройшов за конкурсом.)

“Але корпус слідчих зі статусом державного службовця вже шостий місяць поспіль через конкурси лише намагаються укомплектувати, і навряд чи вони зможуть у найближчій перспективі виконувати покладену на них функцію розслідування воєнних злочинів”, – заявив військовий прокурор.

На думку Матіоса, основу особового складу ДБВЮ повинні скласти колишні слідчі військової прокуратури; особовий склад нинішньої Військової служби правопорядку, який не брав участі в бойових діях у зоні АТО; військові інспектори та офіцери з особливих доручень, що опікуватимуться питаннями дотримання правових і соціальних гарантій всіх військовослужбовців.

Законопроектом передбачено створити українську систему військової юстиції на основі досвіду Ізраїлю, зазначив Матіос.

“Мені імпонує досвід Ізраїлю в питанні створення системи військової юстиції. Країна, яка з 1948 року перебуває в стані війни, зуміла навчити суспільство поважати і сприймати дії військових, не засуджуючи їх, якщо не було порушено норм закону”, – зазначив прокурор.

Читайте також:
Матіос подав до суду на Генштаб, який обмежив доступ прокурорів у ЗСУ.
Там відповіли

Матіос проти МОУ і “ПТРС”: головний військовий прокурор розкрив
статистику суїцидів в армії

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна