Затримання моряків “Норда”: РФ залишає за собою “право на жорстку відповідь”

 

Офіційна Москва вимагає, щоб українські прикордонники дозволили членам екіпажу затриманого риболовецького судна “Норд” виїхати в анексований Росією Крим, не визнаючи їх громадянами України.

Про це йдеться в заяві МЗС Росії, оприлюдненій 19 квітня.

“Вимагаємо припинити знущатися над російськими громадянами і дати їм можливість, нарешті, безперешкодно повернутися додому, до своїх родин. Наше терпіння не безмежне. Ми залишаємо за собою право на жорсткі дії у відповідь”, – заявили в російському дипломатичному відомстві.

“Обурені цинічним свавіллям, що чиниться київським режимом щодо простих моряків. Насильницький примус до українського громадянства і неможливість вільно покинути Україну грубо порушує основоположні права людини, суперечить цивілізованим нормам міжнародних відносин”, – ідеться в заяві.

В МЗС РФ констатували, що 19 квітня представники прикордонної служби України в аеропорту “Жуляни” вилучили російські паспорти, які пред’явила група рибалок із “Криму” під час реєстрації на рейс до Мінська, на моряків складено протоколи про адміністративне порушення. “Хоча раніше в той же день і з того ж аеропорту “на батьківщину” через Мінськ за російськими паспортами вилетіли два члени екіпажу судна “Норд”, – заявили в Москві.

Водночас ДПС України того ж дня заявляла, що двоє моряків кримського сейнера “Норд” покинули Україну через “Жуляни” обманним шляхом, а ще сімох було затримано з паспортами громадян Р,Ф вочевидь незаконно виданими консульством в Україні.

Читайте також:
Після затримки “Норда” Росія в Азові готова застосувати силу, – ЗМІ

Як повідомляла “Новинарня“, 25 березня корабель морської охорони ДПС України затримав в Азовському морі риболовецьке судно-порушник “Норд” під прапором Російської Федерації. Було встановлено, що сейнер зареєстрований в Керчі – в окупованому Росією Криму.
Затримане судно із командою (10 осіб) відконвоювали до порту Бердянська для перевірочних та процесуальних дій.

30 березня суд заарештував “Норд”. Прокуратура АРК порушила кримінальне провадження за фактом виходу судна із закритого Києвом порту Керч.

2 квітня його капітанові, громадянину України Володимиру Горбенку оголосили підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 332-1 (порушення порядку в’їзду і виїзду з тимчасово окупованої території України) Кримінального кодексу України.

5 квітня Горбенка відпустили через закінчення терміну попереднього затримання: того дня судове засідання щодо запобіжного заходу так і не почалося.

6 квітня Херсонський міський суд обрав Горбенку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою застави в сумі 35240 грн.

Маріупольський суд наклав на членів екіпажу сейнера з Керчі адміністративний штраф за статтею “Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї”. Вони вийшли з-під варти.

8 квітня у Держприкордонслужбі поінформували, що вночі члени екіпажу судна “Норд” спробували залишити територію Україні через пункт пропуску “Гоптівка” на Харківщині. Моряків намагалися вивезти до Росії автомобілями з дипломатичними номерами представники російського генерального консульства. Під час прикордонного контролю моряки замість паспортних документів пред’явили посвідки на повернення до РФ. На них склали адмінпротоколи та повернули в Україну.
Уночі 9 квітня члени екіпажу “Норда” намагалася перетнути адмінмежу вже в напрямку Криму – через ПП “Чонгар”, але українські прикордонники знову їх не пропустили.

10 квітня капітан “Норда” Горбенко вийшов з СІЗО під заставу і поїхав до лікаря.

Однак уже 11 квітня прокуратура оголосила Горбенкові нову підозру – за ст. 249 (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) ККУ, за якою передбачена відповідальність до трьох років позбавлення волі.

У цій справі йому обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання із забороною виїжджати до Криму і в РФ.

Управління ФСБ Росії в анексованому Криму порушило кримінальну справу проти співробітників Держприкордонслужби України, які затримали судно в Азовському морі.
Українські прикордонники назвали це “тиском на Держприкордонслужбу України”.

Як відомо, з липня 2014 року уряд України офіційно припинив функціонування всіх портів окупованого РФ Криму.

Читайте також:
Штаб АТО попереджає українських моряків на Азові
про можливі провокації з боку РФ

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна