Суд зобов’язав прокуратуру зареєструвати провадження про роздачу нагородної зброї Аваковим

 

Печерський райсуд Києва зобов’язав Генеральну прокуратуру зареєструвати кримінальне провадження за фактами порушень міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим законодавства при врученні нагородної вогнепальної зброї. Про це йдеться в рішенні суду за заявою “Українських новин”, повідомляє агенція.

ГПУ зобов’язали провести розслідування викладених фактів у повному обсязі, як це передбачено чинним Кримінально-процесуальним кодексом.

Суд відхилив аргументи представників ГПУ, що пояснили небажання реєструвати кримінальне провадження “не викладеними в повному обсязі елементами складу злочину”.

“Закон не покладає на заявника обов’язок повністю відтворювати в заяві або повідомленні про кримінальне правопорушення всі елементи складу злочину, досить викладення об’єктивних ознак злочину”, – йдеться в судовому рішенні.

Як відомо, глава МВС Арсен Аваков роздає нагородну зброю, посилаючись на Дисциплінарний статут Збройних сил.
У преамбулі статуту прописано, що він поширюється на військовослужбовців, військовослужбовців запасу, прикордонників, СБУ тощо, але не на голову МВС і цивільних осіб.
У МВС існує свій “Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ”, і він дозволяє вручати нагородну вогнепальну зброю винятково “особам керівного складу органів внутрішніх справ”.
Обмежувальну норму було внесено в Дисциплінарний статут у 2006 році, щоб припинити роздачу нагородної зброї міністрами внутрішніх справ особам, яким ця нагорода не належить.

У 2015 році Аваков видав наказ про затвердження нової редакції Положення про відомчу заохочувальну нагороду МВС “Вогнепальна зброя”, де замість Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ послався на Дисциплінарний статут ЗСУ. Однак наказ міністра не може скасовувати норму статуту, що має чинність закону й приймається парламентом.

Заявник зазначає, що нагородження зброєю цивільних осіб є перевищенням Аваковим наданих йому законом посадових повноважень, оскільки його дії явно виходять за межі наданих йому законом прав і повноважень.

Редакція “Українських новин” виклала аргументи в заяві про вчинення злочину, спрямованій 9 лютого 2017 року в Генпрокуратуру.
У ГПУ відмовилися реєструвати заяву, перенаправивши її в прокуратуру Києва. Прокуратура Києва також відмовилася реєструвати документ, указавши, що в заяві відсутні “достатні дані про вчинення злочини за викладеними обставинами”.

Редакція виграла суди всіх інстанцій у міністерства, намагаючись отримати списки нагороджених, але Аваков їх приховує, ігноруючи рішення судів.

У січні Аваков заявив, що МВС за його часів вручило 2300 тисячі одиниць нагородної вогнепальної зброї.
За даними ЗМІ, серед обдарованих були депутати, прокурори, судді й прем’єр-міністри.

Читайте також:
Аваков за 2,5 роки нагородив зброєю 400 посадовців.
У Порошенка – Сabot Gun “Jones 1911”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".