Комісія МОЗ визнала, що у “Феофанії” покривали симуляцію Насірова

 

Клініко-експертна комісія Міністерства охорони здоров’я України не підтвердила діагноз, встановлений в урядовій лікарні «Феофанія» відстороненому від посади голові ДФС Роману Насірову.

Як повідомила прес-служба Національного антикорупційного бюро України, відповідні висновки комісії МОЗ з оцінкою якості надання медичної допомоги Насірову в умовах лікарні «Феофанія» надані НАБУ в понеділок, 27 березня.

Зокрема, у висновках зазначається, що лікарі «Феофанії» систематично та необґрунтовано перебільшували тяжкість стану здоров’я голови ДФС. Об’єктивних підстав для встановлення зазначеного раніше діагнозу, на переконання комісії МОЗ, у лікарів «Феофанії» не було.

Члени комісії викрили також порушення при виписці пацієнта з цього лікувального закладу.

Читайте також:
Насіров прозвітував, що здав виїзні документи в ДМСУ

У Бюро нагадали, що 2 березня детективи НАБУ затримали Насірова у «Феофанії» за підозрою у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України («зловживання владою та службовим становищем»). Медичний персонал КЛ «Феофанія» намагався обмежити доступ детективів НАБУ до палати, в якій перебував голова ДФС, посилаючись на тяжкий стан його здоров’я. Після вирішення питання про доступ до палати, в якій перебував голова ДФС, детективи НАБУ повідомили йому про підозру. Підозрюваного не було переведено до установи тимчасового тримання у зв’язку з інформацією про нібито різке погіршення стану його здоров’я. Проте обстеження в іншому спеціалізованому медичному закладі діагноз лікарів із КЛ «Феофанія» не підтвердили.

З метою отримання об’єктивної оцінки стану здоров’я підозрюваного НАБУ 6 березня звернулося до МОЗ з проханням провести клініко-експертну оцінку якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування в КЛ «Феофанія».

Як інформувала “Новинарня“, Роман Насіров підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).
Підозру йому вручили ввечері 2 березня в лікарні “Феофанія”, коли Насіров вдавав непритомного.
За даними САП, Насіров у 2015-2016 роках, діючи в інтересах нардепа Олександра Онищенка, дав керівникам регіональних і територіальних органів ДФС незаконну вказівку приймати безпідставні рішення про розстрочку податкового боргу ТОВ “Фірма “Хас”, ТОВ “Карпатнадраінвест”, ТОВ “Надра Геоцентр”.
Тим самим державі було завдано збитків на суму близько 2 млрд. грн., вважають в НАБУ.

13 березня, Апеляційний суд Києва прийняв рішення залишити Насірова під вартою. Тоді він стверджував, що не має коштів для внесення 100 млн. гривень застави як альтернативи двомісячному арешту. Однак 16 березня Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що заставу за Насірова в розмірі 100 млн. грн. на спецрахунок Солом’янського райсуду внесла дружина посадовця.
Висуваються припущення, що частину застави вніс зокрема тесть Насірова, будівельний магнат Олександр Глімбовський, глава корпорації “Альтіс-холдинг”.

На суді детективи Бюро заявили на суді про наявність у Насірова паспортів Великої Британії й Угорщини. Сам він це спростовує.
Як відомо, Насіров має будинок у Британії.

Читайте також:
Звільнений Насіров прийшов у НАБУ. Походження його застави перевіряють

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна