Поки уряд готується регламентувати торгівлю з ОРДЛО, на один із блокадних редутів напали “тітушки”

 

Кабінет Міністрів на засіданні у середу, 1 березня, прийме порядок ввезення і вивезення товарів з окупованих територій Донецької та Луганської областей. Про це 28 лютого сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у ході наради з представниками металургійної промисловості, яку транслював телеканал “112 Україна”.

“Ми завтра приймемо рішення уряду про ті критичні позиції, які важливі для економіки України та для забезпечення нашої енергетичної незалежності. І це правило, яке буде регламентувати переміщення саме критичної, невеликої кількості потрібних компонентів”, – сказав прем’єр.

У свою чергу глава МВС Арсен Аваков на нараді закликав керівників Антитерористичного центру прийняти рішення для зняття блокади Донбасу.

“Я просив би керівників АТЦ, зважуючи всі відповідні повноваження Антитерористичного центру, який керує всіма операціями в зоні АТО, зваживши все наше багатотерпіння, прийняти відповідне рішення. І ми ці рішення забезпечимо”, – заявив Аваков.

Паралельно з цим “Штаб блокади торгівлі з окупантами” повідомляє, що 28 лютого відбувається напад “тітушок” на “редут” блокадників “Імені 16-го батальйону” (під Кривим Торцем).

У повідомленні йдеться:

“Перші дві спроби штурму були відбиті, “тітушки” відійшли та перекрили підходи та під’їзди до редуту. Діють сумісно із так званою поліцією. Вдалося уникнути застосування вогнепальної зброї. Судячи з дій поліції, примусити гарнізон редуту застосувати вогнепальну зброю з метою самозахисту, вочевидь, і було основним завданням режисера даної провокації.
Більша частина так званих “тітушок” явно має ознаки військового вишколу, проте особистості нападників поки не встановлені. Штаб приймає всі заходи забезпечення безпеки та деблокування редуту, але прибуває допомога і до “тітушок”.
Один із захисників редуту, який отримав ножове поранення, наразі госпіталізований. Загрози життю немає”.

Читайте також:
Порошенко прокоментував торговельну блокаду ОРДЛО:
“Це не торгівля, а співпраця з нашими”

Гройсман готовий до діалогу про блокаду ОРДЛО, але не до диверсій

Як повідомляла “Новинарня“, 25 січня громадські активісти й деякі ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірське-Золоте, закликавши до припинення “торгівлі на крові” із незаконними збройними формуваннями та до звільнення українських заручників з полону “ДНР/ЛНР”.

Серед учасників блокади – нардепи від “Самопомочі” Семен Семенченко, Павло Костенко, Тарас Пастух, а також позафракційний нардеп Володимир Парасюк, екс-командир батальйону “Донбас” Анатолій Виногродський, екс-начштабу батальйону “Айдар” Валентин Лихоліт (Батя), чию справу розслідує ГПУ, та ін.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці. Але організатори блокади заявили про намір її розширити й 30 січня підірвали колію.

Прем’єр Володимир Гройсман заявив, що вугіллю з непідконтрольних територій на Донбасі, постачання якого блокують учасники акції, на даний момент немає альтернативи.

2 лютого блокувальники встановили новий “редут” – “Запоріжжя” – на залізничному переїзді в Бахмуті Донецької області.
11 лютого було перекрито третю гілку залізниці – біля смт Щербинівка і станцій Кривий Торець та Фенольна між Костянтинівкою і Ясинуватою.

Активісти спростували заяву керівника ГУ Нацполіції в Донецькій області В’ячеслава Аброськіна від 7 лютого про те, ніби залізниця в районі Бахмута розблокована.
Перед тим сталися сутички на дорозі біля міста Часів Яр із побиттям деяких учасників блокади спецпідрозділом поліції.

8 лютого до учасників блокади в Бахмуті приєдналися військовослужбовці 58-ї бригади ЗСУ, які взяли відпустку.
Однак наступного дня їх відкликали з відпусток у частину й спрямували в підрозділи до лінії фронту.

За даними уряду, 10 лютого через блокаду було припинено поставки антрациту з тимчасово неконтрольованих територій для роботи ТЕС України.
Прем’єр-міністр Гройсман заявив, що блокування поставок вугілля з непідконтрольних територій Донбасу може спричинити зупинки і відключення у сфері електро- і теплопостачання по всій території країни.
15 лютого Кабмін у зв’язку з блокадою ввів надзвичайні заходи в енергетиці (до 17 березня).

16 лютого блокувальники заявили, що встановили перший блокпост на автомобільному шляху – біля Золотого на Луганщині, однак там вони здійснюють лише спостереження за транспортним потоком.

19 лютого в Києві відбулися вуличні акції на підтримку блокади. Під час спроби прориву маніфестантів, зокрема народних депутатів, на вулицю Банкову були затримані й травмовані.

20 лютого група “Метінвест” Раната Ахметова повідомила про те, що зупиняє через блокаду два свої підприємства, які працюють в ОРДЛО – “Єнакіївський метзавод” та “Краснодонвугілля”.

25 лютого “блокадники” відкрили ще один “редут” – біля смт Новотроїцьке Волноваського району, на Маріупольському напрямку.

Бойовики “ЛНР” висунули Києву вимогу зняти блокаду і 27 лютого прийняли рішення про “націоналізацію” трьох підприємств української юрисдикції, що належать Рінату Ахметову.

Читайте також:
Аваков пропонує свій план “блокади ОРДЛО”

Депутатка Чорновол заявила, що
“Самопоміч” на Донбасі “кришує діру” Юри Єнаківського

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна