У зв’язку з набуттям чинності законом про квоти на україномовні твори в радіоефірі нардеп від “Народного фронту” Вікторія Сюмар оголосила флешмоб у “Фейсбуці” на улюблену українську пісню.
“Фейсбук” дозволив відмітити лише сотню людей, яких я прошу показати всім свої улюблені українські пісні. Але я сподіваюся, що до цього флешмобу прєднаються і президент Петро Порошенко, і перша леді, яка завжди підтримує такі проекти, і Арсеній Яценюк, і Олександр Турчинов, і Володимир Гройсман, і Олег Ляшко, і Юлія Тимошенко і Оксана Сироїд, і багато іншіх… Бо українська культура – це те, що об”єднує нас всіх… І, повірте, українці хочуть знати, що ви слухаєте і що відкликає відклик у ваших душах…” – написала Сюмар, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації.
“Нам казали, що їх стільки нема, що вони гіршої якості і т.д… Але цим флешмобом ми покажемо всім – українська пісня є, українська культура є, і це значить, що Україна буде. Попри всі труднощі. Бо мова і культура – це основа”, – додала вона.
Розпочала флешмоб Сюмар із пісні “Повертайся живим” на слова Ірини Цілик у виконанні Kozak System та сестер Тельнюк.
“Сьогодні моє серце плаче від іншого твору. Він – крик моєї душі. І цією піснею – піснею болю мого народу і моєї землі я хочу почати цей флешмоб… МОЯ- ось ця. В ній головне для українців – людське життя і людська душа, вистраждана в війні. Повертайтесь, рідні!” – написала депутатка.
Підтримав ідею і президент Петро Порошенко.
“Маємо зробити так, щоб української пісні було якнайбільше – на радіо, на телебаченні і, звичайно, в соціальних мережах також”, – написав він та опублікував посилання на пісню гурту “Океан Ельзи” “Веселі, брате, часи настали”.
Він нагадав, як роботу над піснею “Веселі часи” описав сам Вакарчук: “Дуже добре пам’ятаю момент, коли написав цю пісню. Це було невдовзі після прес-конференції покійного Олександра Зінченка. Згодом, сидячи на якійсь черговій, абсолютно бездумній політичній нараді, я з сумом зрозумів, що майже всі вони однакові.
Це не був смуток, це була, скоріше, образа. Коли повернувся додому, рядок “Веселі, брате, часи настали” уже був у мене в голові. Пісню я написав за годину. Але останній куплет народився пізніше, після зустрічі зі студентами, що надихнула надією, якої бракувало в пісні. Я зрозумів, до кого звертатися і що говорити. Так народився останній куплет, без якого пісня видавалася, як на мене, депресивною. Дописавши її, я сказав хлопцям з “Океану”: “Дамо їй життя…” Ми записали пісню, зробили відео, випустили сінгл, гроші від продажу якого передали Макіївському дитячому інтернату”.
…
До флешмобу активно почали приєднуватися користувачі соцмережі.
Читайте також:
Закон про україномовні квоти для радіо набув чинності
Як Нацрада з ТБ і радіо допомагає медіамагнатам обійти закон про українські пісні в ефірі
Руслана запустила перше 100% україномовне радіо – Radio1.ua, яке покриє також зону АТО. СЛУХАТИ
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!