До кінця листопада глави міністерств закордонних справ затвердять “дорожню карту”, яка стане основним документом з імплементації Мінських угод – “Мінська-1” від 5 вересня 2014 року, меморандуму від 19 вересня та “Мінська-2” від 12 лютого 2015 року.
Про це в ніч на 20 жовтня повідомив президент Петро Порошенко за підсумками зустрічі в “нормандському форматі” у Берліні.
Берлінська зустріч президентів Порошенка, Оллада, Путіна й канцлерки ФРН Меркель тривала понад чотири години.
Коментуючи позитивні результати зустрічі в ефірі каналу “112”, Порошенко зазначив, що “ще півроку тому про “дорожню карту” ніхто (в Росії) навіть чути не хотів”.
За словами президента, левовою частиною зустрічі стало обговорення безпекових питань.
“Йдеться в тому числі про виведення військ РФ з окупованої території, про контроль України над ділянкою україно-російського кордону, про безперешкодний доступ місії ОБСЄ”, – зазначив Петро Порошенко.
Німеччина, Франція й Росія підтримали ідею розміщення збройної місії ОБСЄ на непідконтрольній Україні території Донбасу, в тому числі вздовж кордону з РФ. Про це теж заявив президент Порошенко.
Дата проведення місцевих виборів в ОРДЛО на цій зустрічі не обговорювалася, сказав Порошенко.
Водночас, визнав він, сторони обговорили так звану “формулу Штайнмаєра”, що передбачає критерії, за якими буде визначатися легітимність проведення виборів в окремих районах Донбасу.
“Були окремо обговорені питання підготовки до виборів, домовилися продовжити на рівні експертів і робочих груп роботу з підготовки концепції виборчого законодавства, імплементації “формули Штайнмаєра”, куди увійдуть позиції, які ми бачимо складовими при визнанні виборів такими, що відбулися”, – сказав президент.
Він нагадав, що ключовим має бути виведення з території України усіх іноземних збройних підрозділів до дати проведення виборів.
За його словами, на переговорах у Берліні ніяких документів підписано не було і не планувалося.
При цьому Дебальцеве повинно увійти в одну з чотирьох майбутніх зон розведення сил, заявив президент України.
Як відомо, наразі місто Дебальцеве підконтрольне “ДНР”, хоча згідно з домовленостями “Мінська-1” воно має перебувати під контролем України.
Також Порошенко розповів, що на зустрічі було порушено питання українських полонених на окупованих територіях та доступу до них адвокатів.
“Альтернативи “нормандскому формату” немає”, – констатував президент України.
Читайте також:
Україна на ТКГ вимагає повернення контролю над Дебальцевим
Переговори лідерів країн нормандської четвірки в Берліні почалися близько 19:30 (за Києвом), Петро Порошенко підійшов до преси незадовго до першої години ночі.
Після перемовин у “нормандському” форматі щодо України президент Порошенко залишив зал, решта троє лідерів залишилися обговорювати сирійську проблему.
Читайте також:
Учасники “нормандської четвірки” вимагатимуть від України особливого статусу Донбасу
Унікальних переглядів: 23