Євросоюз вимагає звільнення хворого Умерова з психлікарні Сімферополя, – заява

 

Примусове утримання у психіатричній лікарні Сімферополя заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова є грубим порушенням міжнародних стандартів прав людини. Про це йдеться в заяві речника представництва ЄС в Україні, оприлюдненій 27 серпня.

“Ми закликаємо до його (Умерова) негайного звільнення. З огляду на серйозні побоювання щодо стану його здоров’я, невідкладна належна медична допомога повинна бути забезпечена”, – сказано в заяві представництва Євросоюзу.

При цьому в ЄС закликали гарантувати безпечне повернення до України усіх її громадян, яких було незаконно затримано Росією, включно з Олегом Сенцовим та Олександром Кольченком, засудженими рік тому з грубим порушенням міжнародного права і елементарних норм правосуддя.

У представництві ЄС нагадали, що неодноразово підкреслювали погіршення ситуації з правами людини в Криму та Севастополі з часу їх незаконної анексії Російською Федерацією.

“На права кримських татар було здійснено серйозний наступ внаслідок заборони діяльності Меджлісу, органу самоврядування кримських татар, та оголошення його “екстремістською організацією”, – йдеться у зверненні.

Як відомо, 12 травня ФСБ в окупованому Криму порушило проти Умерова кримінальну справу за нібито заклик в ефірі каналу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Умеров заявляв, що його слова неправильно переклали.

Його взяли на підписку про невиїзд. 11 серпня Умерову стало погано в суді, його ушпиталили. Незважаючи на це, суддя винесла постанову відправити Умерова на психіатричну експертизу. 

Заступника голови Меджлісу помістили в дев’яте відділення стаціонарної судово-психіатричної експертизи для осіб, які не перебувають під вартою.

Адвокат Микола Полозов заявляє, що “при поточному стані здоров’я Умерова переміщення небезпечне для його життя”.

18 серпня адвокат Ільмі Умерова Едем Смедляєв повідомив, що йому не дозволили зустрітися з підзахисним.

19 серпня дочка Умерова Айше повідомила, що членам сім’ї та адвокатам дозволили з ним бачитися вдень з 11.00 до 13.00 і ввечері з 17.00 до 18.00.

21 серпня стан здоров’я Умерова різко погіршився, адвокати заявили про звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі з приводу дій органів слідства ФСБ РФ щодо підзахисного.

26 серпня на Майдані Незалежності в Києві відбулася масова акція з вимогою звільнити Ільмі Умерова.

Читайте також:
Переведення Умерова на психіатричну експертизу незаконне, – речниця МЗС

Умерова закрили в психодиспансері та обмежили доступ до ліків

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *