Луганська і Львівська області обміняються вчителями

У жовтні 2016 року Львівська та Луганська області обміняються вчителями – по 50 педагогів із кожної області поїдуть навчати дітей в інший регіон. Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка перебувала з робочою поїздкою на Луганщині, підтримала цю ідею та пообіцяла, що МОН, в межах свої повноважень, підтримає такий проект.
Про це йшлося  на обласній конференції педагогічних працівників “Створення умов для нової української школи на Луганщині”, інформує прес-служба МОН.

Ідея обміну вчителями належить новому голові обласної держадміністрації Луганщини Юрію Гарбузу.

“Луганщина відкрита до цілісної незалежної України, і ця цілісність будується на рівні взаємозв’язків людей, громадян України. Нам потрібно менше думати лише регіональними відмінностями, а більше думати про те, що для нас є спільне. Ідея голови Луганської ОДА щодо обміну вчителями, коли 50 вчителів з Львівщини приїдуть на Луганщину, а 50 луганських вчителів поїде на Львівщину, і спробують працювати там у школах – це  не просто ідея, яка допоможе нам у підвищенні кваліфікації педагогів, це вплине на налагодження стосунків між громадянами з різних регіонів країни”, – зазначила пані Гриневич.

Юрій Гарбуз зазначив, що керівники Луганщини вже їздили за досвідом на Львівщину, де їх дуже тепло приймали.

“Я не хочу, щоб мої діти ще через 20 років дивилися на дітей з інших українських територій через сітку. Діти – це той потенціал, та основна аудиторія, на яку ми повинні направити свої сили і, найголовніше, свою мудрість, бо вони – найбільша наша інвестиція. Якщо ми не знайдемо нову модель роботи на цих територіях, цей конфлікт не закінчиться ніколи”, – наголосив голова Луганської ОДА і ВЦА Юрій Гарбуз.

Міністр освіти і науки додала, що подібний проект може стати “золотим досвідом для МОН”. І, можливо, його можна буде тиражувати для поглиблення зв’язків між іншими регіонами України.

Читайте також:
Міносвіти презентувало 12-річку з двома спрямуваннями для старшокласників


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна