У Польщі шириться антиукраїнська істерія. Представник УІНП наводить нові приклади

 

Павло Подобєд
історик, співробітник Українського інституту національної пам’яті

Поляки і ксенофобія (FB)

До мене подзвонив приятель з Польщі. Це українець, який народився на Закерзонні, понад 30 років прожив на північних землях (куди був депортований за національною ознакою), а згодом переїхав до Перемишля – на землю батьків. Тепер він належить до численної української громади міста.

“Стосунки українців з поляками завжди були непростими в Перемишлі. Однак те, що відбувається протягом останніх місяців – перетнуло всі межі допустимого”, – розповідає мій друг.

Чоловік просить розповісти про ксенофобію, яка шириться у Перемишлі. Отже, далі його розповідь, яку я записав і подаю тут без посилань на персону, через страх людини бути вирахуваною.

“Всім відомо, що за останніх кілька місяців у Польщі відбулась ціла низка актів вандалізму, спрямованих проти українських військових могил, серед них і акти вандалізму у Перемишлі.

Прийнято говорити, що ці українофобські акції – то “рука Москви”. Так спокійніше думати – не хочеться загострювати і без того непрості взаємини з поляками. Однак ситуація докорінно змінилась після нападу [польських радикалів] на традиційну ходу до Українського військового цвинтаря на Пикуличах.

антиукраїнські радикали в Польщі Перемишль 1

Напад на українську релігійну ходу пам'яті Січових стрільців у Перемишлі. Фото: ФБ Павло Подобєд

Напад на українську релігійну ходу пам’яті Січових стрільців у Перемишлі. Фото: ФБ Павло Подобєд

Рукоприкладством не обмежилось. Міська влада й костел ширять “волинську істерію”. Стало модним все українське називати “бандерівським” і “людобуйським”. З українців ліплять образ різунів і вбивць.

В ніч на суботу (2 липня) невідомі пошкодили 3 автівки місцевих українців, на яких була розміщена українська символіка – український прапорець біля лобового скла.

До містян українського походження надходять телефонні погрози, вперше за тривалий час на українську мову реагують образливими вигуками – і це на вулиці серед білого дня.

антиукраїнські радикали в Польщі Перемишль

Український народний дім у Перемишлі та місцевий осередок Об’єднання українців Польщі звертаються до МЗС України, повідомляючи про акти ненависті та ксенофобії. Проте ніхто не поспішає реагувати, адже зіпсувати міждержавні стосунки із важливим партнером нікому не хочеться…

Всі ми розуміємо, кому вигідні ці міжнаціональні конфлікти, але українцям Перемишля від цього не стає легше. Вони просять про моральну підтримку. Бодай про заклик до польського суспільства припинити ксенофобські випади і погрози на адресу українців”.

Читайте також:
Польські прикордонники не пустили “бандерівців” з українського гурту Ot Vinta!

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.