Віце-спікер ВР назвала “жахіттям і ганьбою” позицію генсека Ради Європи щодо прав людини в Криму й на Донбасі

 

“Просто ганьба” – так перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко оцінила позицію генерального секретаря Ради Європи Торбйорна Ягланда з приводу порушення прав людини в окупованому Росією Криму та в окремих непідконтрольних Україні районах Донбасу.
Про це Геращенко написала на своїй сторінці у “Фейсбуці”, розповідаючи про перебіг сесії ПАРЄ в Страсбурзі сьогодні, 20 червня.

За словами Геращенко, народний депутат від ВО “Батьківщина” Сергій Соболєв опставив Торбйорну Ягланду спільне запитання від української делегації: “як так трапилося, що в щорічній доповіді генсека Ради Європи про права людини на 104 сторінках немає жодного слова про порушення фундаментальних прав людини в анексованому Криму і окупованому Донбасі, жодної згадки про тортури і арешти кримських татар, заручників, порушення права на життя, свободу слова, безпеку?”

“На нашу думку, Янгланд дав жахливу і цинічну відповідь!” – констатувала Ірина Геращенко.

“Він заявив, що начебто інформація про стан з правами людини в окупованому Криму і Донбасі не увійшла в щорічну доповідь про права людини… тому що в цю доповідь включається інформація спеціальних моніторингових місій РЄ і т.д. А так як до Криму і Донбасу ніякі місії не допускалися, то і ніяка інформація в доповідь не увійшла!” – переповіла депутатка.

“Це просто жахіття! Відповідав він дуже невпевнено, і його позиція викликає обурення. Виходить, що якщо РФ закрила від світу окуповані територіі, то відтепер РЄ мовчатиме про знущання над українцями і кримськими татарами? Просто ганьба”, – резюмувала український віце-спікер.

Геращенко додала, що делегація Верховної Ради України готує листа з обуренням цією позицією.

Нагадаємо, раніше сьогодні в ПАРЄ вперше виступила українська депутатка Надія Савченко.

Читайте також:
Генсек Ради Європи закликав Україну змінити Конституцію в частині судової реформи

 

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *