Ватажок самопроглошеної “ДНР” Олександр Захарченко сам себе викрив на злочині. Виступаючи минулого тижня перед студентами Донецької національної академії будівництва і архітектури (тим її представництвом, що лишилося в окупованому Донецьку), Захарченко на камери розповів, як бойовики “ДНР” та російські найманці влітку 2014 року спалили селище Кожевня на кордоні з Росією.
Кожевня — селище в Україні, в Шахтарському районі Донецької області, зараз перебуває під контролем сепаратистів. До 2014 року його населення становило 42 особи.
“Для мене особисто це село знакове. Це були перші наші складні бої, перша наша наступальна операція. На жаль, в ході боїв це село ми практично повністю знищили. Тим, що ці будинки спалили, ми врятували життя своє і своїх людей” – заявив Захарченко.
Сам він у боях біля Кожевні в липні 2014 року був поранений у руку.
Відеохроніку боїв за Кожевню терористи виклали на хостингу Youtube ще влітку 2014-го. Сюжет називається “Ополчение перешло в наступление, бой в Кожевне 22.07.2014 icorpus.ru”.
Наступ на село бойовики почали 22 липня. Свою мету вони не приховували – захопити частину кордону з Росією, створити “як Ладозьку дорогу життя, б…дь”, щоб полегшити поставки озброєнь з РФ.
Штурму передувала потужна артпідготовка. “Це 82 мм міномет, і ще в нас є міномет 122 мм”, – розповідав на камеру про озброєння, з якого обстрілювали село, бойовик “Рікі”. Також по Кожевні гатили з танків.
При цьому фігуранти відеохроніки не приховують, що значна частина бойовиків, які беруть участь у штурмі села, приїхали з Росії.
Усе це не заважає культивуванню в “ДНР”, “ЛНР” та в Росії міфу про “українських карателів”, які нібито спалювали села на Донбасі.
На зустрічі з Захарченком студенти Донецької академії будівництва й архітектури представили “концепцію відновлення села Кожевня”.
Читайте також:
Альтернатива київським копам: у”ДНР” запустили академію “сепарської поліції”.
ФОТО, ВІДЕО, ПЛАГІАТ
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!