Єфремова відправили за ґрати на два місяці без права застави

 

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід колишньому голові фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександру Єфремову – тримання під вартою протягом двох місяців.
Як передає УНІАН, відповідне рішення оголосив слідчий суддя Печерського райсуду Володимир Карабань.

Таким чином суд повністю задовольнив клопотання Генеральної прокуратури України.

Адвокати Єфремова наполягали на м’якшому запобіжному заході, мотивуючи це тим, що обвинувачений уже не раз бував за кордоном і повертався в Україну та сумлінно ходив на допити та на інші процесуальні дії як свідок.

У справі про посягання на територіальну цілісність, за якою проходить Єфремов, замінити тримання під вартою грошовою заставою або домашнім арештом неможливо.

Із зали суду до автозака Єфремова вивели під крики “Ганьба!” з боку пікетувальників.
За словами адвоката, обвинуваченого утримують у слідчому ізоляторі СБУ.

Як відомо, Єфремова затримали 30 липня в аеропорту “Бориспіль”, звідки він, за даними ГПУ, намагався вилетіти до Відня.
Екс-регіонала підозрюють у вчиненні низки кримінальних правопорушень – заволодінні майном “Луганськвугілля” (ст. 191 ч. 5 КК), вчиненні умисних дій з метою зміни меж території України у порушення Конституції, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків (ст.110 ч.3 УК), в організаційному та іншому сприянні створенню терористичної організації “ЛНР” (ст.258-3, ч.1 КК).

Читайте також:
Скандальне “сепарське” інтерв’ю Єфремова виявилося фейком дворічної давності

ГПУ підозрює Єфремова у причетності до створення “ЛНР”.
Луценко дає йому шанс реабілітуватись

Раніше, 1 квітня ц.р., Генеральна прокуратура закрила одне з трьох кримінальних проваджень щодо екс-“регіонала” Олександра Єфремова – з приводу розпалювання ворожнечі, а суд виніс рішення про повернення йому застави в сумі 60 900 грн.

Тоді начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив: “Справа стосувалася публічних виступів Єфремова у період лютого – квітня 2014 року. За результатами розслідування, саме за фактом розпалювання міжнаціональної ненависті, її закрито. За висновками експертизи, саме такого різновиду злочину в цьому немає. Але ці заяви перевіряються у загальному контексті розслідування великої справи щодо сепаратизму. Їм ще дадуть оцінку”.

Щодо Єфремова було порушено ще два провадження – про зловживання службовим становищем і прийняття диктаторських законів ВР 16 січня 2014 року, а також про вплив на тендерні процедури вугледобувної промисловості у Луганській області.

З літа 2014 року прокуратура також висувала Єфремову обвинувачення в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі і фінансуванні сепаратизму, однак Печерський суд не знайшов складу злочину за цими обвинуваченнями.

16 лютого 2015 року Печерський райсуд заарештував Єфремова з альтернативою у вигляді виплати застави у 3,6 млн. грн. Колишній віце-прем’єр-міністр Борис Колесников вніс за нього заставу, і Єфремова відпустили.
Домашній арешт Єфремова закінчився 1 листопада 2015 року.

30 листопада 2015 року Печерський райсуд відмовився почати розгляд справи Єфремова і повернув Генпрокуратурі обвинувальний акт.
Наприкінці лютого 2016 року Печерський районний суд Києва звернувся в Апеляційний суд Києва з проханням змінити територіальну підсудність справи проти колишніх депутатів Верховної Ради Єфремова, Олександра Стояна (ПР) та Сергія Гордієнка (КПУ).
Апеляційний суд Києва передав справу проти колишніх нардепів Солом’янському районному суду столиці.

У травні ц.р. Олександр Єфремов заявив журналістам, що йому повернули закордонний паспорт і зняли електронний браслет стеження, таким чином, він став виїзним.

Читайте також:
Здав з потрохами: екс-регіонал про безпосередню причетність Єфремов до захоплення Луганщини

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна