Україна готова на компроміс із “сепарами” для звільнення 25 хворих полонених

Ірина Геращенко на зустрічі з матерями й дружинами українських полонених. Фото з ФБ

 

Україна готова “шукати компроміс” із сепаратистами заради звільнення частини полонених українських громадян, які мають проблеми зі здоров’ям.
Про це на своїй сторінці у “Фейсбуці” написала уповноважений президента з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко.

Сьогодні Геращенко мала зустріч із матерями й дружинами заручників, що їх утримують бойовики.

Зустріч “важка. Важлива. Вони дуже мужні, і як левиці борються за своїх чоловіків. Я їх розумію і підтримую. І їм дякую – за позицію”, – розповіла пані Ірина.

“Надала їм інформацію по наших переговорах щодо звільнення, вислухала їхні ідеї й позиції. Разом з СБУ продовжуємо працювати, аби звільнити хлопців. На зустрічі також був присутній керівник Центру зі звільнення полонених при СБУ Юрій Кочанов, який так само на постійному контакті з мамами і дружинами полонених. Ми готові до компромісу заради звільнення. Аби тільки інша сторона була так само готова…” – зазначила депутатка, яка також є представником України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з питань врегулювання на Донбасі в Мінську.

“Ми стоїмо на позицїї – має бути розблоковано процес звільнення, і компроміс потрібно шукати навколо списку з 25 українців (цивільні, військові), яких давно мордують в полоні, які мають проблеми зі здоров’ям і важкі діагнози. Навколо цього ми готові шукати компроміс.
Далі – шукати інших заручників, чиї місця утримання ми не завжди знаємо, бо не отримуємо відповіді на наші запити. Маємо звільнити всіх, звичайно”, – написала Геращенко

Нагадаємо, що обмін полоненими, про що було домовлено в Мінську в першій половині січня, заблокований стороною “ДНР/ЛНР”.

Читайте також:
“Підвал” Луганська. Репортаж і ФОТО з місць, де тримають українських бранців

Бойовики показали Червоному Хресту лише чотирьох українських полонених

 

Facebook Comments

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *