Увечері 2 березня (вночі проти 3 березня за київським часом) у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження премією Американської кіноакадемії “Оскар” 2025 року.
Ведучим якої був Конан О’Браєн. Він почав церемонію нагородження з того, що висловився про фільм “Анора” з російським актором Юрієм Борисовим. Це комедійно-драматичний фільм американського режисера Шона Бейкера. Українські кінокритики засудили цю картину за поширення російської культури під час геноциду українців. У стрічці висвітлюються перипетії кохання сина російського олігарха з американською стриптизеркою у США.
Стрічка росіян здобула загалом п’ять статуеток, зокрема за “найкращий фільм”, і стала найуспішнішою на “Оскарі-2025”.
Американська акторка Деріл Ханна вийшла на сцену церемонії нагородження зі словами “Слава Україні”. Вона додала: “Ось, хто найкрутіші”.
Її місія на сцені “Оскара” полягала в тому, щоб оголосити переможця в номінації “Найкращий монтаж”. Переможцем у цій категорії також виявився фільм “Анора”.
Відео:
“Slava Ukraini” – Daryl Hannah shows support for Ukraine at the 2025 #Oscars pic.twitter.com/p811M79d2Z
— The Hollywood Reporter (@THR) March 3, 2025
Крім Деріл Ханни, під час церемонії Оскар 2025 Україну підтримав сценарист фільму “Конклав” Пітер Строган — він причепив на лацкан свого піджака стрічку у кольорах українського прапора.
Нагадаємо, цьогоріч на премію Оскар претендував документальний фільм про війну в Україні Порцелянова війна режисерів Слави Леонтьєва і Брендала Белломо, проте нагороду у номінації Найкращий повнометражний документальний фільм отримала стрічка Немає іншої землі, знятий палестинськими і ізраїльськими журналістами.
Крім Ханни, під час церемонії у Каліфорнії Україну підтримав сценарист фільму “Конклав” Пітер Строган — він начепив на лацкан свого піджака стрічку в кольорах українського прапора.
Нагадаємо, цьогоріч на “Оскар” претендував документальний фільм про війну в Україні “Порцелянова війна” режисерів Слави Леонтьєва і Брендала Белломо. Проте нагороду у номінації “Найкращий повнометражний документальний фільм” отримала стрічка “Немає іншої землі”, знята палестинськими та ізраїльськими журналістами.
Найкращий фільм: “Анора”.
Найкраща жіноча роль: Майкі Медісон (“Анора”).
Найкраща чоловіча роль: Едрієн Броуді (“Бруталіст”).
Найкраща жіноча роль другого плану: Зої Салдана (“Емілія Перес”)
Найкраща чоловіча роль другого плану: Кіран Калкін (“Справжній біль”)
Найкраща робота художника-постановника: “Wicked: Чародійка”
Найкращий звук: “Дюна: Частина друга”
Найкраща музика до фільму: “Бруталіст” – Деніел Бламберг
Найкраща пісня до фільму: El Mal – Емілія Перес
Найкращий документальний короткометражний фільм: “Єдина дівчина в оркестрі”
Найкращий повнометражний документальний фільм: “Немає іншої землі”
Найкращі візуальні ефекти: “Дюна: Частина друга”
Найкраща операторська робота: “Бруталіст”
Найкращий міжнародний художній фільм: “Я все ще тут”
Найкращий режисер: Шон Бейкер (“Анора”)
Найкращий оригінальний сценарій: “Анора”
Найкращий монтаж фільму: “Анора”
Найкращий анімаційний короткометражний фільм: “У тіні кипариса”.
Найкращий ігровий короткометражний фільм: “Я не робот”.
Найкращий анімаційний фільм: “Потік: Останній кіт на землі”.
Найкращий адаптований сценарій: “Конклав”
Найкращий дизайн костюмів: “Wicked: Чародійка”
Найкращий грим та зачіски: “Субстанція”
Нагадаємо, 2024 року фільм “20 днів у Маріуполі” здобув перший “Оскар” в історії України.
Читайте також:
Український фільм “Порцелянова війна” номінований на “Оскар 2025”
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!