Російська Державна дума 10 червня у третьому читанні та в цілому ухвалила законопроєкт, який забороняє депортувати з території країни іноземців, які служили в армії РФ та брали участь у війні проти України або інших бойових діях.
Відповідний документ опубліковано на сайті держдуми РФ, передає “Суспільне”.
Зазначається, що таким людям заборонено відмовляти у в’їзді до Росії. Також їм не можуть не видати патент, дозвіл на роботу чи на проживання, посвідку на проживання або ухвалити рішення про “небажаність перебування” в країні та скорочення його терміну.
Також документом скасовуються подібні рішення щодо іноземців, ухвалені від початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року.
Окрім цього, російські депутати схвалили пакет законопроєктів, який передбачає збільшення плати за оформлення документів для іноземців, які живуть у РФ. Так, мито за оформлення посвідки на проживання зросте з 6 тисяч до 30 тисяч рублів, дозвіл на тимчасове проживання — з 1,92 тисячі до 15 тисяч рублів, а за оформлення російського громадянства — з 4,2 до 50 тисяч рублів.
Всі ці зміни набудуть чинності після підписання законопроєктів очільником Кремля Володимиром Путіним.
Читайте також:
Путін підписав закон, яким дозволив собі відправляти армію РФ за кордон для “захисту” росіян
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!