Президент Володимир Зеленський встановив 11 червня Днем Сил безпілотних систем Збройних сил України. Тепер він відзначатиметься щорічно у цю дату.
Відповідний указ №485/2026 від 10 червня опублікований на сайті Офісу президента.
Як зазначається у документі, День СБС ЗСУ було вирішено встановити з огляду на роль цього роду українських військ “у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, з наданням започаткування нових військових традицій”.
Цей указ Зеленського набрав чинності з дня його опублікування, тобто 10 червня 2026 року.
Сили безпілотних систем як окремий рід військ у складі Збройних сил України з’явилися у 2024 році, проте запуск окремого угруповання СБС відбувся рік тому – 11 червня 2025 року.
Угруповання СБС тоді очолив майор Роберт Бровді “Мадяр” – командир підрозділу “Птахи Мадяра”.
Читайте також:
Українські дрони “скоротили” вантажний трафік росіян до Криму на 71% , – СБС
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!