
Політична партія “Європейська солідарність” заявляє про те, що влада заблокувала поїздку делегації на чолі з Петром Порошенком на передвиборчий Республіканський національний конвент у Мілуокі, де зберуться республіканці та представники понад 50 правоцентристських політичних сил з усього світу.
Заява опублікована на офіційному сайті політичної сили у понеділок, 15 липня.
Зазначається, що про наявність відповідного запрошення керівництво Верховної Ради було поінформоване кілька місяців тому.
“Але воно так і не надало дозволу на виїзд… Останній шанс виїхати сплив у неділю о 14.00”, – заявили в політсилі.
Там додають:
“Проблема, звісно, не в тому, щоб розпакувати валізи. Ми завжди боролися за двопартійну підтримку в США і вважаємо, що влада із міркувань дріб’язкового політиканства зробила антидержавний крок. Замість того, щоб скористатися нашими зв’язками в обох політичних партіях США в інтересах України, вони заблокували візит і цим інтересам завдали шкоди. Варто зазначити, що ми планували зустрічі і з представниками Демократичної партії – за окремою програмою. Втім, майбутнє американської підтримки України у найближчі роки значною мірою залежатиме в тому числі і від позиції республіканців, нашої партії-партнерки, яка вже має більшість у Палаті представників і претендує на Білий дім. Менш за все ми хотіли би, щоби спровокований українською владою скандал вплинув на це майбутнє”, – кажуть в “ЄС”.
Відомо, що програма делегації «ЄС» у Мілуокі була насиченою, включно із участю у зустрічі делегації Міжнародного демократичного союзу з кандидатами на посади президента (Дональдом Трампом) та віце-президента США.
“Наша мета була єдина – посилити двопартійну підтримку України, мінімізувати вплив виборів на неї. У Порошенка як пʼятого Президента України – успішний досвід роботи з Президентом Дональдом Трампом. Перші «Джавеліни», перші морські катери, початок перемовин про системи «Петріот» та гелікоптери «Апачі», «Декларація Помпео» про американську політику невизнання спроби анексії Криму – це далеко не повний список. Замість того, щоб скористатися можливістю створення потенціалу для майбутньої підтримки нашої боротьби проти агресора, українська влада знову обирає шлях токсичності та конфлікту у відносинах з командою Трампа, як це вона зробила в 2020 році”, – кажуть в “ЄС”.
У партії нагадали, що восени минулого року Банкова вже не випустила Порошенка на зустріч із республіканцями, чим втратила бодай якийсь шанс на швидше розблокування американської допомоги, на що потім ціною колосальних людських втрат прийшлося чекати ще півроку.
“І сьогодні влада робить чергову помилку, плюючи на парламентський плюралізм та європейські стандарти міжпарламентської дипломатії. Це удар по внутрішній єдності, по-перше. Влада її бачить не як діалог, а як авторитарне самодурство. Зрив візиту демонструє наявність вже системних проблем з демократією в Україні. Саме її збереження назване передумовою нашого вступу і до ЄС, і до НАТО в численних резолюціях цих організацій”, – резюмували в “ЄС”.
Там також додали, що про ситуацію, що склалася, поінформують партнерів України в США, ЄС та НАТО, тому що “тільки демократична країна може претендувати на членство в Європейському Союзі та Півнівчноатлантичному альянсі”.
Читайте також:
Суд у Лондоні визнав “однобоким” матеріал ВВС про нібито “куплену” зустріч Порошенка з Трампом
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!