Корпус морської піхоти очолив генерал-майор Дмитро Делятицький

Генерал-майор Дмитро Делятицький очолив Корпус морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України.

Цю інформацію в коментарі “Новинарні” у вівторок, 19 березня, підтвердив речник ВМС ЗСУ капітан третього рангу Дмитро Плетенчук.

Кількома днями раніше стало відомо, що Делятицький залишив посаду начальника Одеської військової академії, яку він обіймав з 2023 року.

Про те, що Делятицький може очолити морську піхоту, схвально відгукувалося мілітарне експертне середовище, зокрема директор фонду “Повернись живим” Тарас Чмут.

“Морською піхотою знову командуватимуть морпіхи”, – написав він у твітері 15 березня.

Попереднім командувачем КМП ВМС ЗСУ був генерал-лейтенант Юрій Содоль, який прийшов у морську піхоту 2018 року з Десантно-штурмових військ. 11 лютого 2024 року Содоль був призначений командувачем Об’єднаних сил ЗСУ та відтак – командувачем ОСУВ “Хортиця”.

Хто такий Дмитро Делятицький

Дмитро Делятицький народився 14 серпня 1976 року.

У 1997 році закінчив загальновійськовий факультет Одеського інституту сухопутних військ за спеціальністю “Бойове застосування та управління діями механізованих підрозділів” (освітньо-кваліфікаційний рівень “бакалавр”). Після закінчення навчання обіймав посаду командира взводу 1019-го окремого механізованого батальйону 127-ї механізованої бригади. Із 1999-го по 2004 рік був командиром роти цього ж батальйону. У 2004-2005 роках – командир роти 127-го окремого механізованого батальйону військ берегової оборони у Феодосії.

Із 2005-го по 2007 рік служив офіцером відділу управління особового складу командування ВМС, після чого протягом двох років був заступником командира 1-го окремого батальйону морської піхоти.

Із 2009-го по 2012 рік – начальник штабу, перший заступник 81-го окремого батальйону логістики. Із січня до серпня 2012 року — командир цього ж батальйону.

16 серпня 2012 року прийняв командування 1-м окремим батальйоном морської піхоти.

На початку березня 2014 року батальйон Делятицького в Криму заблокували російські військові, які вимагали здати зброю і боєприпаси. Українські морпіхи відмовилися виконати вимоги окупантів. Комбат Делятицький заявив, що він і всі його підлеглі залишаються вірними присязі українському народу.

Під час зіткнення з російськими силами комбат отримав переломи ребер, після чого потрапив у полон, утримувався в одиночній камері. Наприкінці березня 2014 року був звільнений.

У 2015 році Делятицький став командувачем 36-ї окремої бригади морської піхоти, сформованої із залишків 36-ї бригади берегової оборони, 1-го і 501-го батальйонів морської піхоти.

У 2018 році був призначений заступником командувача морської піхоти України.

20 травня 2023 року став начальником Військової академії Одеси.

Повний кавалер ордена Богдана Хмельницького.

Навіщо нам Корпус морської піхоти

Про створення Корпусу морської піхоти у ВМС ЗСУ 23 травня 2023 року оголосив президент України Володимир Зеленський.

Наприкінці грудня 2023 року стало відомо, що формування Корпусу морської піхоти знаходиться на завершальному етапі. Тоді вже було затверджено відповідну організаційно-штатну структуру, “яка дозволить більш ефективно застосовувати підпорядковані підрозділи”.

Як очікувалося, до складу Корпусу мали увійти наявні окремі бригади морської піхоти та окремі артилерійські бригади, а також інші бойові підрозділи та підрозділи забезпечення. Планувалося створення ще декількох бойових бригад та батальйонів морської піхоти.

Виходячи із затвердженої структури, з’єднання призначене для виконання тактичних, оперативно-тактичних завдань у складі оперативного (оперативно-стратегічного) угруповання або самостійно. Тобто Корпус з відповідним комплектом військ (сил) має бути спроможний самостійно сформувати оперативно-тактичне угруповання військ для ведення операцій на приморському напрямку.

Серед основних завдань Корпусу – планування, застосування та забезпечення підпорядкованих військ, а саме оперативне планування застосування наземного компонента міжвидового угруповання при проведенні операції.

Також Корпус проводитиме наступальні (штурмові, десантні) дії в акваторіях річок та водосховищ у взаємодії з підрозділами ВМС, а також оборону важливих берегових об’єктів та ділянок узбережжя тощо.

Командування морської піхоти мало увійти до складу командування ВМС ЗС України як структурний підрозділ. На нього будуть покладені функції визначення вимог до спроможностей підпорядкованих сил, визначення потреби в ресурсах, необхідних для належного виконання завдань, тощо.

Читайте також:
Неїжпапа пояснив, навіщо Україні Корпус морської піхоти та як триває його формування

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна