Гринкевича-молодшого затримали в Одесі при спробі організації перетину кордону. ФОТО, ВІДЕО

Сина львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича Романа, якого раніше оголосили в розшук, о 6:50 22 січня затримали в Одесі при спробі організації перетину кордону.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора у понеділок.

У відомстві не називають імені затриманого, але обставини вказують на Романа Гринкевича. Він є одним із п’яти підозрюваних у кримінальному провадженні про оборудки із закупівлями одягу й білизни для Збройних сил України.

 

За даними слідства, Роман Гринкевич виїхав до Одеси орієнтовно 17 січня і з того часу готувався перетнути державний кордон та виїхати за межі країни. 19 січня за клопотанням прокурорів суд надав дозвіл на його затримання.

Нині вирішується питання щодо обрання затриманому запобіжного заходу. Інші четверо підозрюваних перебувають під вартою.

Головний фігурант справи – бізнесмен Ігор Гринкевич – перебуває під вартою з кінця грудня 2023 року. Його затримали під час спроби передати хабар у розмірі 500 000 доларів працівнику Державного бюро розслідувань за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній у ході розслідування кримінального провадження.

Ігорю Гринкевичу інкримінують створення злочинної організації та участь у ній, а також шахрайство, вчинене в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах (ч.ч. 1,2 ст. 255, ч 5 ст. 190 КК України).

Читайте також:
Трьом фігурантам справи Гринкевича обрали запобіжний захід

Детальніше про справу Гринкевича

Наприкінці 2023 року ДБР затримало львівського бізнесмена-постачальника Міноборони, який намагався за $500 тисяч підкупити одного з керівників відомства. ЗМІ писали, що йдеться про Ігоря Гринкевича. За це він хотів “сприяння” у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній в ході розслідування кримінального провадження.

Саме ж провадження стосувалося оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ під час яких Міноборони було завдано понад 1 млрд грн збитків. Загалом же компанії бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд грн. Втім, багато контрактів не було виконано, а деякі не в повному обсязі або за завищеними цінами.

За даними слідства, до виконання оборонних замовлень залучили підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займалися будівництвом і не мали належних потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міноборони.

Гринкевичу оголосили підозру за ч. 3 ст. 369 ККУ (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 8 років.

Суд відправив його під варту з альтернативою у вигляді застави в розмірі понад 420 мільйонів гривень.

11 січня ДБР повідомило про арешт майна сім’ї та компаній Гринкевича.

Львівський бізнесмен Ігор Гринкевич та його родина. Фото з відкритих джерел

АРМА назвало знайдені в Гринкевичів активи:

  • Житлова нерухомість – 17 (зокрема, 3 квартири у власності дружини Ігоря Гринкевича Світлани; 1 львівська квартира у власності Ярини Гринкевич; 1 львівська квартира у власності Мар’яна Шведа та 2 квартири у власності Софії Морозюк)
  • нежитлова нерухомість – 7 (зокрема, нежитлове приміщення на вул. Саксаганського у центрі столиці)
  • земельні ділянки – 18 (зокрема значні ділянки у Литвинівській с/раді Вишгородського району Київської області, що належать Ігорю Гринкевичу та його сину Роману Гринкевичу);
  • автомобілі преміумкласу – 9;
  • частки в статутному капіталі – 14 731 625 грн;
  • зброя – 12;
  • майнові права інтелектуальної власності – 3.

Нацагентство також встановило наявність у фігурантів банківських рахунків у понад 8 установ. Та ініціювало заходи з отримання інформації про наявність коштів та операцій на рахунках.

Читайте також:
МОУ розірвало останній контракт з Гринкевичем. І подало заяву до ДБР про визнання потерпілою стороною
Бізнесмен Гринкевич отримав нову підозру за постачання неякісного одягу військовим
Приніс хабар ДБРівцю: стали відомі деталі затримання бізнесмена Гринкевича

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна