Помер екснардеп, голова Київського товариства “Меморіал” Роман Круцик

На 79-му році життя помер народний депутат України другого скликання, голова Київської міської організації Українського добровільного історико-просвітницького правозахисного благодійного товариства “Меморіал” ім. В. Стуса Роман Круцик.

Про це в суботу, 23 грудня, повідомив його товариш, юрист Володимир Ковальчук.

“Як повідомили рідні Остапа-Романа Круцика, на 79-у році, закінчився його земний шлях. Він ввійде в історію України, як той хто розпочав пошуки в 1989 р. жертв комуністичних репресій 1939-1941 рр. у Дем’яновому Лазі. Я був очевидцем того дня, коли п. Роман Круцик якось весною 89-го запропонував мені піти в поле і разом з Іваном Павликівським, був також історик Ігор Андрухів, і ще кілька чоловік, і вони почали розповідати й показувати місця можливих захоронень. Через кілька місяців світ довідався про страшні злочини сталінського режиму…”, — написав він.

“Помер Роман Круцик – один з тих, хто зберігав національну памʼять і закладав основи державної політики памʼяті.
Вічна памʼять”, – написав у соцмережі народний депутат, ексголова УІНП Володимир В’ятрович, маючи на увазі, що Круцик був одним із керівників Інституту національної пам’яті в 2006-2007 рр.

Поховають Романа Круцика 24 грудня на цвинтарі в Дем’ яновому Лазі біля Івано-Франківська.

Довідка

Народився Роман Миколайович Круцик в с. Яблунів Галицького р-ну на Івано-Франківщині 6 липня 1945 року.

Закінчив Львівський технікум залізничного транспорту та юридичний факультет Львівського державного університету ім. І. Франка.

З 1988 р. — член УГС, голова першого в Івано-Франківській області осередку товариства “Меморіал”; пізніше — голова Івано-Франківської обласної організації товариства “Меморіал”. Працював над дослідженням масових поховань жертв комуністичних репресій в урочищі Дем’янів Лаз на Івано-Франківщині.

У травні 1994 року обраний народним депутатом України від Рогатинського виборчого округу. Представляв Конгрес українських націоналістів.

З 1999 року очолював Київську міську організацію Українського добровільного історико-просвітницького правозахисного благодійного товариства “Меморіал” ім. В. Стуса.

Протягом 2006–2007 рр. — виконував обов’язки заступника голови Українського інституту національної пам’яті.

З 2007 року — директор Музею совєтської окупації України в Києві, який був створений за його активної участі.

Нагороджений “Орденом Свободи” (2010 р.) й орденами “За заслуги” III (1997 р.) і II (2007 р.) ступенів.

Читайте також: 
Пройшов АТО, засновував 130-й розвідбат: помер полковник ЗСУ Ігор Приходько

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна