Байден у Тель-Авіві заявив, що Ізраїль не бив по лікарні в Газі

Президент США Джо Байден у середу, 18 жовтня, прибув до Тель-Авіва, розпочавши свій візит до Ізраїлю.

Про це повідомляє CNN.

Зазначається, що візит американського президента відбувається на тлі резонансного ракетного удару по лікарні в Газі, в якому ізраїльська і палестинська сторони звинувачують одна одну.

Своїм візитом Байден прагне продемонструвати рішучу підтримку Ізраїлю в його зусиллях з ліквідації ХАМАС, а також закликати до пошуку шляхів полегшення гуманітарної кризи в Газі.

Перед Байденом до Ізраїлю вже втретє за останні дні прибув держсекретар Ентоні Блінкен. Його візит став продовженням багатоденного турне до семи країн Близького Сходу. Блінкен повернувся до Ізраїлю зі столиці Йорданії Аммана.

Планували, що Байден відвідає Йорданію для участі у саміті з королем Абдаллою II, президентом Єгипту Абделем Фаттахом ас-Сісі і президентом Палестинської автономії Махмудом Аббасом, щоб обговорити гуманітарну допомогу, але цей саміт був скасований через удар по лікарні в Газі.

Під час зустрічі з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу в Тель-Авіві Байден заявив, що вибух у лікарні в Газі, схоже, спричинили терористичні групи Гази, а не Ізраїль, пише timesofisrael.com.

“Я глибоко засмучений і обурений вчорашнім вибухом у лікарні в Газі. І судячи з того, що я бачив, здається, що це зробила інша команда, а не ви”, − заявив президент США.

Водночас він додав, що “є багато людей, які в цьому не впевнені”. Байден також зазначив, що терористичне угруповання ХАМАС вбило понад 1300 людей і взяло в заручники десятки людей, включно з дітьми.

“Вони вчинили зло і звірства, через які ІДІЛ виглядає дещо більш раціонально”, − зазначив американський лідер.

Президент підкреслив однак, що “ХАМАС не представляє весь палестинський народ і приніс йому лише страждання”.

Війна ХАМАСу проти Ізраїлю

Уранці 7 жовтня ісламістське угруповання ХАМАС почало наступ на територію Ізраїлю з території сектора Гази, знищивши танк “Меркава” та захопивши військову базу зі значною кількістю бронетехніки, поліцейську дільницю тощо. Бойовики прорвалися в міста Сдерот, Ашкелон та деякі інші прилеглі населені пункти. Використовували для десанту човни, параплани, мопеди тощо.

Протягом першого дня війни терористи захопили в полон понад 120 ізраїльтян та іноземних громадян, яких утримують у секторі Гази.

Прем’єр-міністр Біньямін Нетаніягу виступив із заявою: “Громадяни, ми в стані війни!”

Оглядачі називають цю операцію найбільшою збройною акцією палестинців проти Ізраїлю з часів другої інтифади (2005 року).

Протягом першого дня війни ХАМАС випустив по ізраїльській території, за різними даними, від 3000 до 5000 ракет. Обстріляли південні та центральні райони Ізраїлю. Очевидно, що збройну підтримку ХАМАСу надає Іран.

Надалі почалися бойові дії – поодинокі обстріли – і на північному кордоні, з Ліваном та Сирією.

ЦАХАЛ провів мобілізацію, закликавши 300 тис. резервістів, та назвав свою військову операцію “Залізні мечі”. ХАМАС дав своїм діям назву “Шторм Аль-Акси”.

Уряд Ізраїлю підтримав офіційне запровадження в країні воєнного стану. Надвечір 9 жовтня Ізраїль повернув контроль над усіма містами на кордоні з сектором Гази.

ЦАХАЛ (армія оборони Ізраїлю) надалі завдає інтенсивних ударів у відповідь по цілях у секторі Гази. Зокрема знищено “Палестинські вежі” – адмінбудівлю ХАМАС. В Армії оборони Ізраїлю заявляють, що протягом перших трьох днів війни було атаковано понад 1700 об’єктів у Газі, у тому числі 475 об’єктів ракетних сил терористів.

Від початку конфлікту, станом на 17 жовтня, загинуло понад 1400 ізраїльтян. Серед убитих є громадяни багатьох країн, зокрема й України (щонайменше 12).

Зокрема, було виявлено більше 260 убитих ізраїльтян у районі лісу Реїм, де під час нападу терористів проходив музичний фестиваль. Також багатьох ізраїльтян убили у своїх авто на дорозі біля міста Сдерот. У захоплених населених пунктах євреїв убивали цілими сім’ями.

Поранено в Ізраїлі, за офіційними даними, більше 4000 осіб.

Подібних втрат Ізраїль не зазнав за останні 50 років, з часів Війни Судного дня.

Надвечір 8 жовтня ЦАХАЛ оприлюднив перший список із 13 загиблих ізраїльських військовослужбовців. На 15 жовтня Ізраїль підтвердив загибель 286 своїх військовослужбовців.

МОЗ Гази 18 жовтня повідомляло про більш ніж 3200 загиблих і понад 11000 поранених у Секторі від початку цієї війни. У цих даних не враховується ліквідація щонайменше 1500 палестинських терористів на території Ізраїлю.

Ізраїль відімкнув енерго- і водопостачання сектора Гази (згодом водопостачання було частково відновлено).

Біньямін Нетаніягу закликав мешканців Гази негайно залишити сектор, а міністр оборони Йоав Галант заявив, що Ізраїль змінить реальність у Газі на 50 років вперед.

Глава міноборони США Ллойд Остін заявив, що Пентагон забезпечить Ізраїль усім необхідним для самооборони і захисту цивільного населення від атаки терористів ХАМАС.

Надалі тривають ракетно-мінометні обстріли прикордонних ізраїльських територій із сектору Гази та масовані ракетні удари Ізраїлю по палестинській смузі.

Єгипетське джерело повідомило, що уряд Ізраїлю готується до наземної операції в секторі Гази, яка може тривати кілька місяців. Офіційно це не підтверджено.

14 жовтня Ізраїль завершував приготування до наземного наступу.

16 жовтня стало відомо, що Нетаньяху переговорив по телефону з Путіним, але не дав згоди на візит Зеленського до Ізраїлю.

Читайте також:
Омбудсмен розповів про проблеми з евакуацією українських жінок із Сектору Гази в Єгипет

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна