Ізраїль завдає масованих авіаударів по об’єктах ХАМАС і завершує приготування до наземного наступу

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що завдає масованих авіаударів по об’єктах палестинського терористичного угруповання ХАМАС в секторі Гази й завершує підготовку до “серйозної наземної операції”.

Про це 14 жовтня повідомляє видання The Times of Israel з посиланням на відповідну заяву.

Як повідомляється, ЦАХАЛ готовий “розширити наступ” через впровадження “широкого спектру наступальних оперативних планів”, які включатимуть “спільну та скоординовану атаку з повітря, моря та землі”.

Окрім цього, завершується призов сотень тисяч резервістів, а управління матеріально-технічного забезпечення працює над забезпеченням військ усім необхідним для наземного наступу військовим обладнанням.

“Батальйони і солдати ЦАХАЛу розгорнуті по всій країні і готові підвищити готовність до наступних етапів війни з акцентом на значну наземну операцію”, – наголошують в Армії оборони Ізраїлю.

Очікується, що військові почнуть наземне вторгнення в сектор Газа, але на його масштаб і час його здійснення можуть вплинути оперативні міркування, зокрема евакуація палестинських цивільних осіб з північної частини Гази та зростання напруженості на північному кордоні Ізраїлю.

Війна ХАМАСу проти Ізраїлю

Уранці 7 жовтня ісламістське угруповання ХАМАС почало наступ на територію Ізраїлю з території сектора Гази, знищивши танк “Меркава” та захопивши військову базу зі значною кількістю бронетехніки, поліцейську дільницю тощо. Бойовики прорвалися в міста Сдерот, Ашкелон та деякі інші прилеглі населені пункти. Використовували для десанту човни, параплани, мопеди тощо.

Прем’єр-міністр Біньямін Нетаніягу виступив із заявою: “Громадяни, ми в стані війни!”

Оглядачі називають цю операцію найбільшою збройною акцією палестинців проти Ізраїлю з часів другої інтифади (2005 року).

Протягом першого дня війни ХАМАС випустив по ізраїльській території, за різними даними, від 3000 до 5000 ракет. Обстріляли південні та центральні райони Ізраїлю.

Очевидно, що збройну підтримку ХАМАСу надає Іран.

Надалі почалися бойові дії і на північному кордоні – з Ліваном та Сирією.

ЦАХАЛ провів мобілізацію, закликавши 300 тис. резервістів, та назвав свою військову операцію “Залізні мечі”. ХАМАС дав своїм діям назву “Шторм Аль-Акси”.

ЦАХАЛ (армія оборони Ізраїлю) завдає інтенсивних ударів у відповідь по цілях у секторі Гази. Зокрема знищено “Палестинські вежі” – адмінбудівлю ХАМАС.

В Армії оборони Ізраїлю заявляють, що протягом перших трьох днів війни було атаковано понад 1700 об’єктів у Газі, у тому числі 475 об’єктів ракетних сил терористів.

Протягом першого дня війни терористи захопили в полон більше сотні ізраїльтян та іноземних громадян, які їх утримують у секторі Гази.

Уряд Ізраїлю підтримав офіційне запровадження в країні воєнного стану. Надвечір 9 жовтня Ізраїль повернув контроль над усіма містами на кордоні з сектором Гази.

Від початку конфлікту, станом на 13 жовтня, загинуло понад 1300 ізраїльтян. Серед убитих є громадяни США, Франції, України (щонайменше 12) та ін.

Зокрема, було виявлено близько 260 убитих ізраїльтян у районі лісу Реїм, де під час нападу терористів проходив музичний фестиваль. Також багатьох ізраїльтян убили у своїх авто на дорозі біля міста Сдерот. У захоплених населених пунктах євреїв убивали цілими сім’ями.

Поранено, за офіційними даними, більше 3400 осіб.

Подібних втрат Ізраїль не зазнав за останні 50 років, з часів Війни Судного дня.

Надвечір 8 жовтня ЦАХАЛ оприлюднив перший список із 13 загиблих ізраїльських військовослужбовців.

МОЗ Гази 12 жовтня повідомило про більш ніж 1600 убитих і 7300 поранених у Секторі. У цих даних не враховується ліквідація щонайменше 1500 палестинських терористів на території Ізраїлю.

Ізраїль відімкнув енергопостачання сектора Гази.

Біньямін Нетаніягу закликав мешканців Гази негайно залишити сектор, а міністр оборони Йоав Галант заявив, що Ізраїль змінить реальність у Газі на 50 років вперед.

Удень 8 жовтня стало відомо, що в Ізраїлі загинули двоє громадян України.

9 жовтня дипломати вивезли з ізраїльського міста Сдерот українського хлопчика, який отримав поранення під час нападу бойовиків. Також знайдено п’ятьох громадян, яких вважали зниклими безвісти на півдні Ізраїлю.

Удень 11 жовтня стало відомо про ще одного загиблого українця в Ізраїлі.

12 жовтня МЗС України повідомило про сімох загиблих українців в Ізраїлі.

Глава Міноборони США Ллойд Остін заявив, що Пентагон забезпечить Ізраїль усім необхідним для самооборони і захисту цивільного населення від атаки терористів ХАМАС.

Надалі тривають ракетно-мінометні обстріли прикордонних ізраїльських територій із сектору Гази та масовані ракетні удари Ізраїлю по палестинській смузі.
Єгипетське джерело повідомило, що уряд Ізраїлю готується до наземної операції в секторі Гази, яка може тривати кілька місяців. Офіційно це не підтверджено.

Згідно з останніми даними, в Ізраїлі внаслідок атаки ХАМАС загинули 12 громадян України, восьмеро вважаються зниклими безвісти, 18 громадян США, 21 вважається зниклим; загинули 13 громадян Франції, дев’ять вважаються зниклими; загинули вісім громадян Аргентини, 19 вважаються зниклими.

Серед громадян Великої Британії: сім загинули, 10 вважаються зниклими; серед громадян Німеччини: чотири загинули, 13 вважаються зниклими; серед громадян КНР: чотири загинули, три вважаються зниклими; серед громадян Таїланду: чотири загинули, дев’ять вважаються зниклими; троє громадян Азербайджану загинули, один вважається зниклим.

Також загинули по двоє громадян Австрії, Бельгії, Іспанії, ПАР, Бразилії, Узбекистану, Філіппін. По одному громадянину Ірландії, Польщі, Румунії, Туреччини, Італії, Канади, Австралії, Казахстану, Литви, Угорщини, Мексики, Молдови, Португалії, Данії, Естонії, Судану, Індії.

Серед росіян – 11 загиблих, 14 вважаються зниклими, серед громадян Білорусі – чотири загинули, один зник.

Читайте також:
Напередодні атаки на Ізраїль ХАМАС отримав мільйони доларів від Росії, – The Wall Street Journal

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна