Україна отримає ATACMS і не лише їх, — Ігнат

Україна отримає далекобійні ракети ATACMS, а також інше озброєння.

Про це заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону “Єдині новини” 24 вересня.

“ATACMS будуть. Усе більше й більше з’являється новин про те, що це відбудеться. Не лише ATACMS, але й інше озброєння. Ми розуміємо, що ракети Taurus німецького виробника теж нам дуже потрібні. Питання в кількості, тому що те озброєння, якого ми дуже очікували, уже в нас є — це крилаті ракети. Такі, як Х-101 чи “Калібр”, наприклад, якими Росія атакує нас з початку війни, тільки краще. Противник не може збивати ці ракети”, — сказав він.

За словами речника ПС ЗСУ, Україна очікує більше французьких, німецьких, британських ракет та американських балістичних ATACMS, які допоможуть “суттєво змінити ситуацію на фронті”. Не кажучи вже про появу західних літаків.

Окрім цього, Ігнат зауважив, що росіяни не можуть збивати західні ракети, незважаючи на наявність систем ППО.

“Якась кількість, може, і збивається, але, як ми бачимо по результатах, ракети долітають. Крим, просто нашпигований засобами ППО, не може впоратися з ракетами західного виробництва”, — підкреслив він.

Контекст

Візит президента Володимира Зеленського до США відбувся в той час, як Конгрес США розглядає запит Білого дому на додаткову допомогу Україні в розмірі 23 мільярдів доларів. Його схвалення все ще невизначене, оскільки в Республіканській партії існують серйозні розбіжності з цього питання. Частина правого крила Республіканської партії США на чолі з Дональдом Трампом стверджують, що Штати дають Україні занадто багато допомоги й мали б зосередитися на внутрішніх пріоритетах.

Українська сторона останні місяці активно просить США надати далекобійні ракетні системи ATACMS для ураження цілей у тилу, на окупованих територіях України.
У вересні видання Financial Times та ABC повідомляли, що США наближаються до ухвалення рішення про передання Україні ATACMS.

Ішлося про те, що Зеленський хоче вмовити Байдена передати Україні далекобійні ракети ATACMS цієї осені.

Згодом сенатори-республіканці закликали Байдена негайно передати Україні далекобійні ракети ATACMS.

Згодом стало відомо, що новий пакет американської військової допомоги Україні вартістю 325 млн доларів, не міститиме далекобійних ракет ATACMS, які просить Київ для ураження російських цілей у тилу.

22 вересня NBC.News з посиланням на офіційних осіб США та представника Конгресу повідомило, що США надасть Україні ATACMS, але небагато.

Читайте також:
США ухвалили позитивне рішення щодо передачі ракет ATACMS Україні ще до візиту Зеленського. Є причина не оголошувати його офіційно

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна