84% українців вважають себе вільними. Це на третину більше, ніж у 2021, – опитування

Частка українців, що вважає себе вільною людиною, порівняно з 2021 роком зросла в Україні з 62% до 84%.

Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова, опублікованого 21 червня.

“За необхідності обирати, що важливіше – свобода чи рівність, 75% опитаних обирають свободу (у 2022 р. таких було 71%, у 2020 р. ˗ 64%). Але якщо обирати між свободою та безпекою, то українці частіше обирають безпеку (54,5%, а 44% обирають свободу). Однак вибір на користь безпеки нині суттєво менший, ніж у 2020 р., коли перевагу безпеці надавали 66% українців (і це за ситуації, коли в Україні триває широкомасштабна війна та актуальність безпекового питання надзвичайно зросла)”, – ідеться в пресрелізі.

При необхідності вибирати між свободою і достатком вибір свободи українцями постійно зростає. Якщо у 2010 р. частки тих, хто надавали перевагу свободі, і тих, хто надавав перевагу достатку, були приблизно рівними (відповідно 32% і 30%), то у травні 2023 р. частка перших зросла до 51%, а частка других зменшилася до 23%.

Зазначаєтсься, що опитування проводилось з 23 по 31 травня 2023 року Центром Разумкова в рамках проекту програми MATRA, що фінансується посольством Нідерландів в Україні.

Загалом опитали 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Як писала “Новинарня“, 84% громадян України стверджують, що факти про корупцію в органах влади варто оприлюднювати. Водночас 7% переконані, що це недоречно, особливо доки триває війна.

Читайте також:
Арестович тепер серед тих, кому українці найбільше недовіряють, а Подоляк – між лідерів за довірою. ОПИТУВАННЯ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна