Як економити на залізничних квитках? ℗

Зекономити можна на багатьох речах, причому іноді на найнесподіваніших. Наприклад, якщо йдеться про купівлю залізничних квитків – це також привід трохи заощадити. А враховуючи розвиненість української залізниці, практично кожен користується її послугами, особливо у вихідні дні чи просто для відносно швидкого переміщення між містами. То як же розумно витратити гроші, купуючи залізничні квитки?

Враховуйте дати проїзду

Далеко не всі знають, що ще з 2012 року в Україні діє гнучка система ціноутворення у поїздах. Тому онлайн замовлення квитків або їхня особиста покупка в касах буде дешевшою, якщо робити це у правильний день тижня або календарний період. Так, наприклад, якщо запланувати виїзд на вівторок чи середу, ви зможете заощадити 10% порівняно з понеділком, четвергом чи суботою. А ось у п’ятницю та неділю ви заплатите на 10% більше, ніж у звичайні дні. Особливо ця порада допомагає заощадити непогані суми, якщо ви плануєте подорож великою компанією або сім’єю.

Щодо календарних періодів – їх цілих 13, тому немає сенсу перераховувати все. Головне – звертати увагу на «пікові» дати, які припадають на святкові дні та туристичні сезони. Логічно, що влітку квитки до моря будуть дорожчими, як і взимку квитки у гори. Чим менший попит на квитки за конкретним напрямком, тим нижча вартість квитка. Причому коефіцієнти мають властивість складатися, тому можна купити квиток не в сезон зі знижкою в 30% від стандартної ціни.

Слідкуйте за послугами

Якщо ви купуєте квиток через інтернет, завжди перевіряйте, що саме входить у вартість квитка. Наприклад, коли ви їдете з Рахова до Львова, то навряд чи вам на таку коротку поїздку знадобиться ліжко, а от якщо поїхати з Києва до Харкова, білизна знадобиться. А ця послуга коштує сьогодні не так і мало. Це стосується й чаю. Ви завжди зможете докупити його прямо в поїзді, а можете взяти з собою термос чи термокружку, щоб заощадити.

На замітку!
Ви можете взяти з собою чашку та пакетик кави чи чаю та скористатись безкоштовним окропом.

Таким чином, відмовившись від постільної білизни та пари чашок чаю, ви заощадите близько 50 грн. А все, що потрібно зробити при покупці квитка, щоб не переплатити – прибрати галочки навпроти відповідних послуг. Купуючи ж квиток у касі, важливо не забути попросити касира не включати вартість цих послуг у ваш квиток.

Найдешевше – онлайн

Купувати квитки на поїзд в інтернеті не лише вигідно, а й зручно. Ви завжди бачите, яке місце ви обираєте, чи зайняті інші місця поряд з вами, де саме у вагоні знаходиться купе і т. д. Способів купити квиток кілька:

  • Можна оформити проїзний документ на залізничному вокзалі.
  • Придбати квиток у партнерських касах, які неважко зустріти у ТЦ чи великому супермаркеті.
  • Оформити підставу для проїзду можна і на деяких туристичних сервісах онлайн.
  • Також квитки часто купують на сайтах та у додатках банківських організацій.
  • Хтось купує квитки безпосередньо на офіційному сайті компанії-перевізника.
  • І, нарешті, покупка онлайн у сторонніх фірм – вони часто пропонують зручний сайт або додаток та просту покупку квитка за потрібним маршрутом.

Що робити з квитком, купленим онлайн? Якщо раніше його потрібно було роздруковувати чи обмінювати код у касі залізничного вокзалу на проїзний документ, то зараз більшість квитків – електронні. Достатньо показати QR-код провіднику, щоб зайняти належне вам місце на полиці.

Де б ви не купили квиток, різниця у вартості буде невеликою. Але якщо потрібно заощадити, врахуйте календарний період, відмовтеся від додаткових послуг (якщо вони не потрібні) і перегляньте кілька варіантів від різних продавців. Вдалих та вигідних поїздок вам – обирайте комфорт та мірне звучання коліс залізничними шляхами!

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна