Після поховання Да Вінчі голова ОУН закликав створити Пантеон Героїв на Аскольдовій могилі

Голова Організації українських націоналістів Богдан Червак закликав українську владу створити Пантеон Героїв на Аскольдовій могилі у Києві.

Як повідомляє “Новинарня“, про це йдеться у відкритому листі голови ОУН до президента України Володимира Зеленського.

“Резонансною подією у суспільстві стало захоронення у Києві, на Аскольдовій могилі, Героя України Дмитра Коцюбайла (позивний – Да Вінчі). Безумовно, могила Героя, який віддав своє життя за незалежність і соборність України, відтепер стане місцем, де українці, що проживають в Україні та за її межами, віддаватимуть шану великому сину українського народу, а також усім загиблим у війні з Московією.

Особливе значення має місце поховання героя – Аскольдова Могила, яка зберігає історичну пам’ять про витоки української державності, починаючи від князя Аскольда, Рівноапостольної княгині Ольги, Рівноапостольного князя Володимира Великого, завершуючи Героями Крутів та Героями українсько-московської війни – Марка Паславського, Андрія Юрги, Василя Кіндратського, учасниками Дебальцевської операції (2015 рік)”, – наголошує Червак.

Він також нагадує, що в суспільстві триває дискусія щодо місцевості, де можна було б спорудити Пантеон Героїв.

Зокрема, Верховна Рада ухвалила постанову № 97-VIII “Про увіковічення пам’яті Героїв України, що віддали своє життя за свободу і незалежність України”, якою передбачено створення у Києві Українського національного пантеону (Меморіального комплексу).

“Після поховання на Аскольдовій могилі Дмитра Коцюбайла, на мою думку, саме ця місцевість має стати основним полем почесних поховань українців різних поколінь, які віддали своє життя за незалежність України, могили яких розкидані у світі. Наприклад – Івана Мазепи, Симона Петлюри, Євгена Коновальця, Андрія Мельника, Степана Бандери та інших”, – наголосив голова ОУН, закликавши президента підтримати пропозицію щодо створення Пантеону Героїв на Аскольдовій могилі.

Урочиста церемонія вшанування пам’яті Героїв Крут на Аскольдовій могилі 29 січня 2022 року. Фото: пресслужба ОП

Зазначимо, що у порядок денний поточної сесії Верховної Ради України включено проєкт постанови про створення на Аскольдовій могилі Пантеону національних героїв, зареєстрований народною депутаткою Оксаною Савчук ще в грудні 2020 року (причому вперше аналогічний документ було внесено на розгляд ВР іще у 2014-му).

“Створення Пантеону видатних національних героїв є одним з дійових шляхів збереження історичної пам’яті і формування національної ідентичності та консолідації суспільства. Як показує зарубіжний досвід, національні пантеони є національною гордістю держави, вони формують у свідомості людей патріотизм та повагу до історичного минулого країни.
Україна потребує створення Національного Пантеону – як сакрального місця пам’яті, яке б консолідувало українське суспільство. Такий пантеон буде місцем увічнення пам’яті визначних історичних діячів України, місцем почесних поховань видатних осіб, що здійснили героїчні вчинки в ім’я українського народу”, – зазначається в пояснювальній записці до проєкту постанови.

Читайте також:
Україна має створити Національний пантеон героїв, – митрополит Епіфаній

Як писала “Новинарня“, 31 травня 2022 року Верховна Рада ухвалила в цілому закон про створення Національного військового меморіального кладовища, а також порядок організації поховань та перепоховань українських захисників.

Відповідно до проєкту закону, Міністерство у справах ветеранів України є замовником будівництва меморіального кладовища, яке здійснюватиметься коштом державного бюджету України. Порядок організації поховань та перепоховань на території Національного військового меморіального кладовища визначає уряд. Витрати на поховання померлих на території кладовища здійснюються коштом державного бюджету

При цьому в першому читанні ВР ухвалювала проєкт про Національне меморіальне кладовище ще в березні 2021 року.

Читайте також:
Кабмін ухвалив створення держустанови “Національний військовий меморіальний цвинтар”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.