Рада у першому читанні підтримала законопроєкт щодо Національного військового меморіального кладовища

доповнено

Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища (№4225).

Як передає “Новинарня“, за таке рішення під час засідання парламенту в середу, 3 березня, проголосували 304 народних депутати.

” Цей законопроєкт розблоковує створення Національного військового меморіального кладовища, яке Україна повинна мати як кожна гідна держава. Тим більше, держава, яка протистоїть агресії Російської Федерації. Україна врешті повинна мати свій Арлінгтон. Ухваливши цей закон ми даємо уряду можливість створити меморіальне кладовище, що перебуватиме в державній власності та фінансуватиметься з бюджету. Певен, воно повинне розташовуватися в найближчих околицях столиці”, – сказав народний депутат від “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович.

За його словами, Національне військове меморіальне кладовище призначатиметься для почесних поховань і перепоховань українських військових – “тих, хто поліг за Україну в ХХ столітті чи загинув за інших обставин, виконуючи військовий обов’язок, і героїв, які віддали своє життя у нинішній війні з Російською Федерацією”.

Ключовими положеннями цього проєкту передбачається визначити поняття Національного військового меморіального кладовища, рішення про створення якого прийнято Верховною Радою України (Постанова Верховної Ради України від 2.06.2011 № 3459-VI “Про Національне військове меморіальне кладовище”), особливості його розміщення та утримання, організацію поховання на території кладовища тощо.

Законопроєктом пропонується визначити, що “Національне військове меморіальне кладовище – архітектурно-художній комплекс, розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці на території Київської області, призначений для організації почесних поховань та перепоховань борців за незалежність України у ХХ столітті, військовослужбовців, які померли (загинули) під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною”.

Проєкт передбачає, що Кабінет Міністрів України має визначити порядок організації поховань та перепоховань на території Національного військового меморіального кладовища та затвердити зразок намогильних споруд та меморіальних табличок, що встановлюються на території Національного військового меморіального кладовища.

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування у лютому рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу законопроєкт щодо Національного військового меморіального кладовища.

Читайте також:
Україна має створити Національний пантеон героїв, – митрополит Епіфаній

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна