Абсолютна більшість українців уже вважають ветеранами людей молодого і середнього віку

Якщо в серпні 2022 року ще 30% людей вважали, що ветерани — ті, хто воював під час Другої світової, то зараз кількість носіїв такої оцінки знизилася до 7%. Тим часом 21% українців вважає, що ветерани — люди молодого віку. Ще 55% переконані, що ветерани — люди середнього віку.

Про це свідчать дані соціологічного опитування групи “Рейтинг”, проведеного з ініціативи Українського ветеранського фонду Мінветеранів у січні 2023 року.

“Перше соціологічне опитування з групою “Рейтинг” ми провели у серпні 2022 року. Зафіксували найважливіші питання та показники, аби ефективно розбудовувати ветеранські політики. За пів року ми провели ряд кампаній та програм. Запустили кампанію щодо формування образу ветерана “Так, я ветеран”, аби показати, що нині воює молодь. І вже у січневому опитуванні побачили суттєві зміни. Ми відходимо від радянських наративів”, — прокоментувала Руслана Величко-Трифонюк, т.в.о. виконавчого директора Українського ветеранського фонду.

Загальний відсоток довіри до ветеранів за пів року зріс з 92% у серпні до 93% у січні.

При цьому є незначні коливання з показником “цілковитої довіри”. Збільшилась кількість тих, хто “скоріше довіряє”. Це позитивна динаміка, яка показує поступове нарощення довіри, зазначають в УВФ.

Один із важливих напрямів роботи Фонду — реалізація програми Мінветеранів з фінансування ветеранського бізнесу. За шість місяців УВФ провів дві програми макрофінансування, за якими ветерани-підприємці, а також родини полеглих захисників могли отримати від 500 тисяч до мільйона гривень на розвиток власної справи. Загалом 53 переможці за контрактами мають отримати 49 мільйонів гривень фінансування.

“За результатами цьогорічного опитування бачимо, що на 10% зросла кількість українців, які підтримують надання пільг і підтримки бізнесу ветеранів. Зараз уже 65% опитаних підтримують таку ветеранську політику, проти 55% в серпні. Відпрацювання механізмів підтримки ветеранського бізнесу на державному рівні важливе вже сьогодні. Ветерани створюють робочі місця і в своїх проєктах резервують місця для побратимів. Так ми вже зараз закладаємо підгрунтя для розв’язання проблем із працевлаштуванням військових, які повернуться до цивільного життя”, — каже виконавча директорка Українського ветеранського фонду Наталія Калмикова (читайте наше інтерв’ю з нею).

Друге соцопитування було проведене 14-16 січня 2023 року. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.

Читайте також:
Український ветеранський фонд створив “гарячу лінію” підтримки для ветеранів і їхніх родин

Проєкт “Зберегти Україну” реалізується за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна