Мала академія наук України відкрила для відвідувачів інтерактивний Музей науки в Чернівцях.
Він став уже третім, слідом за подібними музейними просторами Києва та Львова. Загалом у планах МАН – відкрити 10 таких музеїв по всій Україні в найближчі роки.
На вході в музей написано: “Не можна не торкатися!”, а це означає, що діти можуть не тільки роздивлятися експонати, як зазвичай, а ще й гратися з ними. Тут поєднані між собою дві складові – розважальна та навчальна. У такий спосіб значно цікавіше можна сприйняти та вивчити той чи інший закон, чи явище, повідомили в PR Batteries agency.
Музей налічує майже сотню експонатів для експериментів, більшість із яких привезли до Чернівців з Києва. Частину експонатів люб’язно надає Музей цікавої науки з Одеси, інші прибули від міжнародних партнерів. Зокрема, німецький музей “Технозеум” з Мангайму передав експозицію “Оптичні ілюзії”, яка продемонструє особливості кімнати Еймса, дозволить подивитися крізь дзеркальний лабіринт і зрозуміти принцип роботи калейдоскопа.
Маленькі відвідувачі музею досліджуватимуть у цікавій ігровій формі фізичні, хімічні, біологічні й інші наукові явища. Інтерактивний простір “Музей науки Чернівці” допоможе юним дослідникам пізнавати науку на практиці: спостерігати за мікроорганізмами, перевіряти різні матеріали на міцність, спробувати повернути деформовані предмети до їхньої початкової форми.
“Відкриття музеїв науки в західних регіонах України – наш свідомий пріоритет. Ми хочемо надати рівні освітні можливості всім українським дітям, зокрема і тим, чиї сім’ї змушені були залишити свої домівки та переїхати сюди в пошуках безпеки. Наші інтерактивні простори стануть осередками для спілкування дітей, сприятимуть їхній адаптації та психологічному розвантаженню. На це ми спрямовуємо зараз усі свої сили та залучаємо меценатів”, – розповів президент Малої академії наук Станіслав Довгий.
За його словами, Чернівецька обласна рада створила для місцевого відділення МАН додаткові ставки на оплату праці працівників музею.
Фотогалерея:
“Ми змогли створити усі необхідні умови для відкриття Музею науки. Для нас це дуже важливо. Знаю, яка кількість міст бореться, щоб у них також була подібна експозиція. Музей дає можливість нашим діткам цікаво вивчати хімічні, фізичні, анатомічні й інші процеси. Дитина пізнає себе та світ, в ігровій формі доповнює знання, отримані в закладах освіти”, – розповів голова Чернівецької ОДА Руслан Запаранюк.
У квітні цього року у Львові був відкритий перший такий заклад в регіоні, що працював до липня. За цей час його відвідали понад 10 тисяч дітей.
Наступний Музей науки буде відкрито в Ужгороді, згодом – в Івано-Франківську та Тернополі.
Експозиція у кожному працюватиме приблизно пів року, адже саме стільки часу вона в середньому цікавить аудиторію – дітей та їхніх батьків. Тому експонати будуть перевозити з міста до міста.
Загальна вартість проєкту становить близько 10 мільйонів гривень – такою є вартість експонатів, ремонтних і підготовчих робіт. Більшість витрат були покриті завдяки меценатам.
Нинішній проєкт МАН втілює у співробітництві з Чернівецькою ОДА, Чернівецькою облрадою та Чернівецькою міською радою на базі Буковинської малої академії наук учнівської молоді.
Читайте також:
Богуславська коляда: волонтери на Київщині втілили особливий етнографічний проєкт
Проєкт “Зберегти Україну” реалізується за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
Зеленський: Україна повернула з російського полону вже понад 4 тисячі людей
Чехія візьме патронат над Дніпропетровською областю та облаштує шість українських лікарень
Україна та Чехія підписали спільну заяву про стратегічне партнерство
На переговорах у Саудівській Аравії буде присутній Умєров, – Зеленський
Кабмін розгляне спрощення взяття на військовий облік українців за кордоном
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2025 році “Новинарня” працює за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
YouTube
https://www.youtube.com/@Novynarnia
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com