Зараз триває кульмінаційна фаза 20-річної Української реконкісти, після першої перемоги Ющенка, – Басараб

Михайло Басараб
політолог, громадський активіст, військовослужбовець ЗСУ

Українська реконкіста (FB)

Зараз часто виправляють тих, хто каже, що російсько-українська війна почалася 24 лютого, і цілком слушно уточнюють, що сьогоднішнє збройне вторгнення Росії почалося 20 лютого 2014 року.

Насправді, ми сьогодні переживаємо кульмінацію свідомої масової боротьби українців за національне визволення, яка розпочалася у 2002-2004 роках – з перемоги “Нашої України” на парламентських виборах і Помаранчевої революції.

У 1991 році відбулася зламна подія, але понад десять років відносно невелике патріотичне пасіонарне ядро в явній меншості билося за пробудження “сонної” травмованої совком більшості. Російські сили безперешкодно формували тут основу для поглинання вже формально незалежної України, продовжуючи гнітити тут все національне.

У 2002 році виразно патріотична сила вперше у незалежній Україні стає лідером виборів. “Наша Україна” бере чверть голосів. Далі у 2004 і 2014 роках карта пробудженої нації щоразу покривала дедалі більшу частину мапи України. Спочатку ми подолали Дніпро, а з Революцією Гідності почали вирішальний похід на “юго-восток”.

У 2022 році Україна нарешті опанувала свідомість усіх мешканців всієї контрольованої території держави. Відбулося остаточне пробудження всієї нації.

Зараз триває кульмінаційна фаза 20-річної Української реконкісти – періоду активної і фактично безперервної боротьби сучасних українців за українську Україну.

Ще ніколи національно-визвольна боротьба українців не мала таких грандіозних масштабів, як зараз. Це вперше.

Читайте також:
Володимир В’ятрович: Підручник історії у війні за майбутнє


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна