Благодійну акцію “Українським дітям – українську книгу!”, що має на меті забезпечити книгами та підручниками дітей – біженців від війни, вже підтримали сотні українських видавців.
Про це повідомляє пресслужба Державного комітету телебачення і радіомовлення України, який виступив ініціатором збору.
Одним із перших відгукнувся на заклик Держкомтелерадіо колектив видавництва “Антологія”, що спеціалізується на виданні підручників та художньої літератури шрифтом Брайля. Загалом, починаючи з березня 2022 року, видавництво передало для українських дітей вимушених переселенців 245 примірників (1032 частини) книг, виготовлених в універсальному дизайні для незрячих і слабозорих дітей. Ці книжки разом з іншими надійшли волонтерським центрам, створеним в Україні і європейських країнах для подальшої передачі маленьким адресатам.
Чергова партія книг була підготовлена видавництвом “Антологія” для відправки напередодні Міжнародного дня незрячих (International Day of the Blind), яке щороку відзначається 13 листопада – для того, щоб привернути увагу суспільства до потреб і прав незрячих людей.
Як зазначають у Держкомтелерадіо, видавництво “Антологія” з 2013 року не лише започаткувало термін «універсальний дизайн», а стало виготовляти спеціалізовану літературу та продукцію для забезпечення потреб дітей та дорослих. За допомогою сучасного обладнання фахівці адаптують та редагують тексти, створюють рельєфні малюнки. Ліцензоване програмне забезпечення дає змогу комбінувати плоско друкований текст та рельєфно-крапковий шрифт Брайля.
Лише за останній рік виготовлено понад 19 тис. книг на основі шрифту Брайля та універсального дизайну. Зокрема, для дітей вийшли книги Сашка Дерманського “Чудове Чудовисько в країні Жаховиськ”, Джоан Роулінг “Гаррі Поттер і келих вогню”, навчальна література із серії “Шкільна бібліотека”: Василь Барка “Жовтий князь”, Іван Багряний “Тигролови”, Олександр Довженко “Вибрані твори”.
Ці та інші книги стануть доступними і для дітей-переселенців, які рятуючись від російського агресора, змушені були залишити свої домівки.
У межах благодійної акції “Українським дітям – українську книгу!” вітчизняні видавці зібрали близько 1 млн. примірників друкованої продукції та безкоштовно передали її на склади корпоративних підприємств АТ “ДАК “Укрвидавполіграфія”. Звідти книги відправляються волонтерським центрам в українських містах та країнах Європи, де зараз проживають переселенці. Понад 400 тисяч книжок вже доставлено адресатам.
Читайте також:
У бібліотеці Балаклії росіяни хотіли знищити книжки українською, навіть Стівена Кінга, – Мінкульт
Проєкт “Зберегти Україну” реалізується за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
На Житомирщині тестують нову систему оголошення повітряної тривоги
57% українців вважають, що мирна угода без територіальної цілісності приречена на невдачу
ДБР оголосило підозру посадовцю 110-ї бригади за побори з військових: деталі справи
Український фільм “Порцелянова війна” номінований на “Оскар 2025”
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com