Прошиває танк вогняними струменями: які ПТРК Україна отримала від Британії. ВІДЕО

оновлено, доповнено

Велика Британія оголосила про надання Україні нового безпекового пакету допомоги із легкими протитанковими збройними системами захисту.

Ідеться про шведську розробку – ПТРК NLAW, що “прошиває танк вогняними струменями”.

За даними ЗМІ, Україна отримала ймовірно понад тисячу таких комплексів.

“За два дні – шість бортів. На одному C-17A везуть по 10 палет, по 18 сучасних NLAW у кожній. 180 ПТРК за рейс.
Якщо в інших літаках так само, то Лондон доставив їх уже більше тисячі. Це найпотужніша підтримка летальною зброєю, яку Україна колись отримувала”, – пише журналіст Петро Шуклінов.

Як інформує британське видання The Guardian, надана Об’єднаним королівством зброя матиме радіус дії у кілька сотень метрів та призначатиметься для боротьби з російськими танками.

На озброєнні Збройних сил Великобританії є кілька переносних протитанкових комплексів.

Окрім відомого “Джавеліна”, що вже постачається Україні зі США, це – MATADOR-MP, AT4, NLAW.

Комплекс Javelin не дуже підходить під опис легкого

Та й сучасні модифікації цього ПТРК, які вражають цілі на відстані понад чотири кілометри, не підходять під вказані параметри.

Щодо MATADOR-MP відомо, що британці закупили цей комплекс у модифікації для боротьби з високозахищеними цілями та капітальними укріпленнями. Шведський протитанковий гранатомет AT4, який стоїть на озброєнні Британії, був закуплений у невеликих кількостях.

Тому британські експерти схиляються до думки, що найбільш ймовірним є саме шведський ПТРК NLAW.

Що таке NLAW

Цей комплекс важить близько 12 кг і ефективно вражає броньовані цілі на відстані до 800 метрів. Може використовуватися одиничним оператором, зазначає “Радіо Свобода”.

Виробляється він відомим шведським концерном SAAB і стоїть на озброєнні близько десяти країн. Принцип його дії схожий із “Джавелін”, проте дещо відрізняється.

NLAW – це ручний одноразовий протитанковий засіб з ефективною дальністю стрільби до 600 метрів (у новій версії – до 800 метрів).

Перед пуском навідник за допомогою прицілу протягом трьох секунд відстежує кутову швидкість цілі, яка запам’ятовується інерційним блоком ракети і під час польоту робить необхідні поправки, коригуючи напрямок руху.

Ракета здатна вражати цілі як по лінії польоту, так і згори, розриваючись над баштою і “прошиваючи танк вогняними струменями” – таке формулювання використовується в одному з промовідео цього ПТРК.

Загальна вага системи 12,4 кг. Ракета має діаметр 115 мм, калібр тандемної кумулятивної бойової частини – 150 мм.

Термін зберігання комплекту NLAW становить 20 років.

У шведській армії комплекс позначається як RB-57.

У Сполученому Королівстві його виробляють на підприємстві Thales Air Defence у Белфасті в кооперації з іншими британськими компаніями із 2009 року.

Нагадаємо, 17 січня міністр оборони Сполученого Королівства Бен Воллес під час виступу в Палаті громад парламенту заявив, що Велика Британія поставить Україні легкі протитанкові оборонні системи озброєнь.
Рішення надіслати зброю було відповіддю на “дедалі більш загрозливу поведінку з боку Росії”. Також “невелика кількість” британських військових допоможе навчити українські війська використовувати цю зброю.
18 січня міністр оборони України Олексій Резніков подякував Великій Британії за надання такої допомоги.

Читайте також:
Кремль зреагував на постачання британської зброї в Україну

Британські “глобмастери” привезли в Бориспіль протитанкову зброю в обхід Німеччини, – Flightradar

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна